18.08.2018 u 14:50
0

PRVENAC U KINI: Tošić postigao prvi gol u dresu Gvangdžoua!

Srpski fudbalski reprezentativac Duško Tošić postigao je prvi gol u dresu kineskog Gvangdžoua R&F u pobedi nad Čangčung Jataijem 5:2 (3:1) u tamošnjem prvenstvu.

Tošić je u četvrtoj utakmici od dolaska iz Bešiktaša postigao gol za svoju novu ekipu koju vodi Dragan Stojković Piksi, u 38. minutu, a na asistenciju Šijaa Žija.

Gosti su poveli preko bivšeg napadača Votforda Odiona Igala u 12. minutu, a domaćin je već do poluvremena imao 3:1, jer su golove pored Tošića dali Urso Žunior u 27. i Ži u 45. minutu.

U nastavku se dva puta u strelce upisao Eran Zahavi za Gvangdžou, a za goste jednom Long Tan.

Gvangdžou se nalazi na 11. mestu kineske lige sa 22 boda iz 18 utakmica, dok Čangčung ima dva više na osmom mestu.

Izvor: Tanjug