KRSTAJIĆ: Zasluženo smo pobedili, nepotrebno se ušlo u neizvesnost u nastavku!

Selektor fudbalske reprezentacije Srbije Mladen Krstajić posle pobede u Beogradu protiv Crne Gore sa 2:1 rekao je da je trijumf zaslužen, ali da se nepotrebno ušlo u neizvesnost u nastavku.

"Hvala navijačima koji su došli po ovako hladnom vremenu, momci su to zaslužili. Verujem da bi ih bilo i više. Zaslužena pobeda, pogotovo dobro prvo poluvreme, 2:0, promašen penal, još nekoliko šansi", izjavio je Krstajić na konferenciji za medije.

Prema njegovim rečima, u nastavku posle primljenog gola bilo je nesigurnosti i malo panike.

"Ali, mogu da razumem, jer su ovo mladi momci. Najvažnije je da igrači to shvataju i da se u narednom periodu to popravi", rekao je Krstajić.

On nije hteo da kritikuje Aleksandra Mitrovića zbog "neozbiljnog" promašaja penala, ali.. "Igrao sam fudbal, uvek treba biti maksimalno ozbiljan, pogotovo na 2:0 koji je najgori rezultat. Ne mogu da zamerim Mitroviću, dao je dosta važnih golova u Ligi nacija, odveo nas na Mundijal, ali trebalo je da završimo utakmicu, sportski dokrajčimo našeg bratskog rivala. Umesto da bude 5:0 na poluvremenu i da u 50. minutu izvedemo neke igrače, mi smo morali da spasavamo da ne bude 2:2", zaključio je Krstajić.

Izvor: Tanjug