20.11.2018 u 21:37
0

(UŽIVO) – SRBIJA : LITVANIJA (20:45)- Srbija – Litvanija 4:1, majstorija Ljajića! Tri asistencije Živkovića

TOK MEČA:

KRAJ!

86. minut – Jankauskas je zamenio Žulpu.

82. minut – Poslednja izmena kod "orlova" – Aleksić umesto Ljajića.

77. minut – Fejsa je zamenio Lukića.

74. minut – GOOOLLL – 4:1 – LJAJIĆ! Sjajno je Prijović "izbacio" Ljajića koji je izašao sam pred Šetkusa i sa ivice šesnaesterca ga lobovao.

71. minut – GOOOLLL – 3:1 – PRIJOVIĆ!

69. minut – Druga izmena kod Litvanaca, Matulevičius je zamenio Vorobjovasa.

67. minut – Sjajna akcija "orlova"! Ljajić je petom podigao loptu, a Mitrović uhvatio volej, ali je šutirao za malo neprecizno.

64. minut – Sa tribina se čuju zvižduci…

64. minut – GOOOLLL – 2:1 – PETRAVIČIUS! Černih je prošao pored Rodića i centrirao, Rajković je loše intervenisao, a Petravičius je makazicama poslao loptu u mrežu.

58. minut – GOOOLLL – 2:0 – MITROVIĆ! MITROVIĆU je ovo šesti gol u ovom ciklusu, čime je postao najbolji strelac Lige nacija! Ukupno, postigao je 23 gola za reprezentaciju.

57. minut – STATIVA! Prijović je skočio i šutirao glavom, ali je lopta pogodila stativu.

51. minut – GOOOLLL – 1:0 – AUTOGOL ŽULPE! Živković je izveo korner, a Žulpa nespretno reagovao u skoku pored Milenkovića i loptu poslao u svoju mrežu.

50. minut – Živković je odložio loptu za Rukavinu, koji je pucao kao iz topa, a golman Šetkus odbranio.

46. minut – Počelo je drugo poluvreme. Krstajić je izvršio prvu izmenu, umesto veziste Gaćinovića, uveo je napadača Prijovića.

Kraj prvog poluvremena – 0:0

44. minut – Iz Podgorice stiže vest da je Rumunija povela. Sada je još jači pritisak na "orlove" da moraju da pobede.

43. minut – "Orlovi" su dodali gas, pritiskaju Litvance…

34. minut – ŠANSA ZA SRBIJU! Živković je izveo "skraćeni korner", Maksimović je sa pet, šest metara glavom poslao loptu pored gola.

31. minut – ŠANSA ZA LITVANIJU! Posle prekida Januševskis je ostao sam pred golom Srbije, šutirao je na prvu, a Rajković je odbranio, uz pomoć PREČKE!

30. minut – Ljajić je stigao pred gol, ali je bio skoro u mrtvom uglu i onda loše šutirao.

29. minut – Petravičius je prvi Litvanac koji je šutirao u okvir gola, Rajković je odbranio i odbio loptu u korner.

26. minut – "ORLOVI" PRVI PUT ZAPRETILI! Rodić je centrirao, Lukić imao otvoren šut sa 12, 13 metara, ali je tukao slabo, po sredini gola, pa golman Šetkus nije imao problema.

23. minut – Humskom se ori: "Srbija, Srbija"…

20. minut – Konačno dobra akcija domaćina, završena je centaršutem Rodića, ali lopta nije došla do Ljajića, jer je ispred njega intervenisao jedan Litvanac.

19. minut – Rastrzana igra "orlova", za šta bi se opravdanje donekle moglo pronaći u lošem terenu.

16. minut – Prvi korner i za Srbiju, ali ga je Ljajić loše izveo.

13. minut – Prvi korner za goste, nije bilo prijatno za "orlove", ali su uspeli da otklone opasnost.

6. minut – Černih je prvi oprobao udarac, ali bez opasnosti po gol Rajkovića.

2. minut – Na tribinama je oko 1.000 gledalaca.

1. minut – Utakmica je počela.

Reprezentacija Srbije sa Litvanijom u Humskoj igra utakmicu poslednjeg šestog kola Grupe 4 Divizije C Lige nacija.

SASTAVI: Selektor Srbije Mladen Krstajić nije mogao da računa na povređenog Aleksandra Kolarova (prst na nozi), a u startnoj postavi nema ni Dušana Tadića niti Nemanje Matića, koji zbog stomačnog virusa nije ni na klupi.

Kapitensku traku nosi Antonio Rukavina.

SRBIJA: Rajković – Rukavina, Milenković, Veljković, Rodić – Maksimović, Lukić – Živković, Ljaljić, Gaćinović – Mitrović.

LITVANIJA: Šetkus – Baravikas, Girdvainis, Januševskis, Slavickas – Žulpa – Petravičius, Sirgedas, Vorobjovas, D. Kazlauskas – Černiš.

Utakmicu sude Estonci predvođeni Kristom Tohver.

"Orlovi" vode na tabeli sa 11 bodova, Rumunija ima devet, Crna Gora sedam, dok je Litvanija bez bodova.

Izabranicima selektora Mladena Krstajića pobeda garantuje ostanak na prvom mestu, a u slučaju da Rumunija u isto vreme ne trijumfuje u Podgorici, Srbija svakako takmičenje završava kao pobednik grupe.

Prvo mesto obezbeđuje plasman u Diviziju B u sledećem ciklusu (na jesen 2020), ali i alternativni put ka EVRO 2020, u slučaju neuspeha u redovnim kvalifikacijama sledeće godine.

Srbija je pobedila Litvaniju u njihovom prvom susretu u ovom ciklusu, kao gost golom Dušana Tadića iz penala 1:0.