08.12.2018 u 18:32
0

PAVKOV PROMAŠIO ZICER: Crvena zvezda – Napredak (1:0)! Crveno-beli ipak vode!

Fudbaleri Crvene zvezde i Napretka igraju na stadionu "Rajko Mitić" utakmicu 20. kola Superlige Srbije.

Prvo poluvreme

20. minut – Pavkov promašuje zicer! Napadač Zvezde se stuštio sam ka golmanu Petroviću, ali nije uspeo da ga savlada jer je špicem promašio okvir gola

17. minut – PREČKA! Pavkov je posle kornera probao glavom

17. minut – Dobra akcija Simića i Bena, ali napadač Zvezde nije bio precizan

13. minut – GOOOOOL 1:0, Simić! Dugo je posle prekida lopta išla ka fudbaleru Zvezde, koji je šutirao sa 17 metara, a golmanu Petroviću lopta je prošla kroz ruke! Fudbaleri Zvezde počeli su da slave, a sudija Vasić na tren se zbunio jer mu se učinilo da je pomoćnik nešto signalizirao. Polse nekoliko sekundi sve je rešeno i Kruševljani su krenuli sa centra

8. minut – Zvezda ima inicijativu, ali za sada nema prilika za gol

1. minut – Utakmica je počela

Sastavi

NAPREDAK: Ni. Petrović – Boranijašević, Veškovac, Marinković, Ne. Petrović – Baha, Kostić – N'Diaje, Vulić, Vukanović – Alivodić.

CRVENA ZVEZDA: Popović– Gobeljić, Stojković, Degenek, Rodić – Jovančić, Krstičić – Ben, Ebesilio,Simić – Pavkov.

Utakmica na "Marakani" ima humanitarni karakter. Sav prihod od ulaznica namenjen je Srbima na Kosovu i Metohiji.

Takođe, meč ima i svečarski karakter, jer Zvezda obeležava 27 godina otkako je postala šampion sveta.

Ujedno, za tim Vladana Milojevića ovo je generalna provera pred odlučujući duel u Ligi šampiona, u utorak sa Pari Sen Žermenom na "Marakani".

Zanimljivo je da je Zvezda na domaćoj sceni poslednji poraz doživela upravo od Napretka, 1. oktobra 2017. godine.

Zvezda je lider Superlige sa 53 boda uoči ovog kola, što je devet više od Radničkog i 13 od Partizana.