POČINJE NOVA SEZONA SUPERLIGE SRBIJE: Ko ove godine osvaja trofej prvaka, Partizan ili Crvena Zvezda?

Nova sezona Superlige Srbije kreće danas utakmicom između fudbalera Voždovca i novajlije TSC-a iz Bačke Topole na "krovu", dok dan kasnije branilac titule Crvena zvezda čeka Javor, a Partizan u nedelju gostuje novom-starom superligašu Inđiji.

Dvomesečnom odmoru došao je kraj, ponovo će se "terati lopta" širom Srbije sa glavnim pitanjem, trofej prvaka osvaja Crvena zvezda ili Partizan?

Crveno-beli su prethodne dve godine bili dominantan tim u prvenstvu, postavljali rekorde, ali je večiti rival majskom pobedom u finalu Kupa i to na "Marakani" nagovestio da može da smeni Zvezdu sa vrha.

U trenutku kada je primarna borba za Evropu, Zvezda za Ligu šampiona, a Partizan i Čukarički za Ligu Evrope, fokus mora da bude i na domaćem takmičenju.

"Problem" manje ima vicešampion niški Radnički, koji je iznenađujuće ispao od estonske Flore i u Superligi želi da popravi utisak već od duela sa novosadskim Proleterom u Nišu.

Čukarički u sjajnom raspoloženju, zbog dva ubedljiva trijumfa nad Banantsom (3:0, 5:0), dočekuje Napredak, dok Vojvodina sa novim trenerom Nenadom Lalatovićem i velikim ambicijama kreće od meča protiv Mačve u Bačkoj Palanci, jer se radi teren "Karađorđe".

U preostalim utakmicama Spartak i Rad se sastaju u Subotici i Mladost i Radnik u Lučanima.

Za razliku od prošle sezone, ove nema podele bodova, s tim da je ostao plej-of i plej-aut.

Raspored utakmica 1. kola: Voždovac - TSC (20 sati). Sutra: Spartak - Rad (18), Crvena zvezda - Javor (20), Mladost - Radnik (20), Čukarički - Napredak (20), Vojvodina - Mačva (20). Nedelja: Inđija - Partizan (18), Radnički Niš - Proleter (20).

 

Izvor: Tanjug
Foto: Instagram/super_liga_srbije_info

Pratite nas na društvenim mrežama

Preporučene vesti



Podeli novost

HappyTV

Utorak
04:30  Rano jutro
06:45  Dobro jutro Srbijo
11:30  Provodadžija
11:55  Vesti
12:05  Provodadžija
12:55  Vesti
13:05  Provodadžija
13:55  Vesti
14:05  Serija: Suze moje sestre (R)
15:15  Posle ručka
17:30  Telemaster
18:10  Serija: Suze moje sestre
19:00  Čađava mehana
21:20  Provodadžija
22:20  Sudbine
23:20  Novajlije reality