10.11.2019 u 19:03
0

LA LIGA: Barselona i Real ubedljivi, Atletiko ih prati u stopu!

Fudbaleri Maljorke, Atletik Bilbaa i Atletiko Madrida su ostvarili pobede u utakmicama 13. kola španske La Lige.

U Palma de Maljorci je domaći tim uspeo da ostvari četvrtu pobedu u sezoni, rezultatom 3:1 nad Viljarealom, u meču koji su obeležili jedanaesterci.

Domaći tim je poveo u 13. minutu golom Laga Žuniora sa bele tačke, a sa istog rastojanja je prednost ekipi Visentea Morena doneo Danijel Rodriges.

Na samom startu drugog poluvremena priliku da udarcem sa 11 metara smanji rezultat je iskoristio Santi Kasorla, zvanično u 49. minutu.

Svega četiri minuta kasnije je dileme oko pitanja o pobedniku rešio Takefusa Kubo, sjajnim udarcem sa ivice šesnaesterca.

U ekipi Maljorke nije bilo srpskog defanzivca Aleksandra Sedlara, kako je navedeno, zbog bolesti.

Borbu za mesto koje vodi u neko od evropskih takmičenja sledeće sezone je nastavio Bilbao, koji je na svom terenu savladao ekipu Levantea sa 2:1.

Baskijska ekipa je do trijumfa stigla iako je protivnik poveo u nadoknadi vremena prvog poluvremena, pogotkom Serhija Postiga, posle asistencije Horhea Miramona.

U 57. minutu je Iker Muniain izjednačio, da bi u 88. minutu više od 30.000 navijača na stadionu San Mames obradovalo golu Andera Kape, kojim je domaća ekipa stigla do potpunog preokreta.

Celu utakmicu za Levante je odigrao Nemanja Radoja.

Preokret je viđen i u Madridu, gde je Atletiko savladao Espanjol sa 3:1, iako je ekipa iz Katalonije povela u 38. minutu preko Serhija Dardera.

U nadoknadi vremena je Anhel Korea iskoristio centaršut Alvara Morate i na poluvremenu je rezultat bio nerešen.

Napadač Atletika se u 59. minutu i sam upisao u listu strelaca, a konačan rezultat je u nadoknadi vremena drugog poluvremena postavio Koke, koga je lepo uposlio Dijego Kosta.