11.03.2017 u 10:40
0

DRAMA U TORINU: Juventus srušio Milan golom iz penala u 97. minutu! (video)

Fudbaleri Juventusa pobedili su Milan posle drame u prvom meču 28. kola Serije A – 2:1 (1:1).

Torinski crno-beli su do 23. prvenstvenog trijumfa došli golom Paula Dibale iz penala u 97. minutu.

Domaćin je poveo preko Mehdija Benacije u 30. minutu, a izjednačio je Karlos Baka u 43.

U drugom poluvremenu šampion Italije je bio dominantan i ređao šanse, ali mreža golmana Donarume mirovala je sve do 97. minutu. Tome je prethodio igranje ruke Kucke u svom šesnastercu.

Gosti su meč završili sa desetoricom jer je u 93. minutu Sosa dobio drugi žuti karton.

Juventus se, posle remija sa Udinezeom u prošlom kolu, vratio na pobednički kolosek. Lider je na tabeli sa 70 bodova, 11 više od Rome, koja ima meč manje. Tim Masimilijana Alegrija igrao je utakmicu u petak da bi imao više vremena za pripremu revanša osmine finala Lige šampiona protiv Porta u Torinu, u kome brani 2:0 iz prvih 90 minuta borbe.

Milan je posle ovog poraza ostao na sedmom mestu sa 50 bodova.