18.05.2017 u 01:57
0

POSLEDNJE KOLO DONOSI ŠAMPIONA: Zvezda i Partizan sigurni, crveno-beli se nadaju porazu komšija u nedelju! (VIDEO)

Danas se igra pretposlednje 36. kolo Super lige Srbije, a večiti rivali Crvena zvezda i Partizan se bore za titulu.

Partizan je u blagoj psihološkoj prednosti jer pred dva kola pre kraja ima prednost od tri boda na tabeli u odnosu na direktnog konkurenta Crvenu zvezdu.

Zvezda je lidersku poziciju prepustila crno-belima posle još jednog katastrofalnog izdanja na krovu tržnog centra i porazu od Voždovca.

I jedne i druge očekuju veoma teška gostovanja, Partizan ide na noge Radničkom u Niš koji se bori za izlazak na evro scenu, dok će crveno-beli svoju šansu tražiti na uvek neugodnom gostovanju u Ivanjici.

TOK MEČA:

KRAJ! Završene su utakmice u Nišu i Ivanjici. Zvezda i Partizan su bili sigurni, u nedelju pada odluka o šampionu!

86. minut – GOOOLLL – BOAĆI! Ovaj put je on izveo penal i bio siguran

85. minut – GOOOLLL – 1:3 – ŽIVKOVIĆ! Lep gol… Oteo je loptu Miletiću i precizno ciljao, lopta se od stativu odbila u mrežu.

78. minut – GOOLL – 0:3 – ĐURĐEVIĆ!

77. minut – GOOOOLLL – 0:2 – DONALD!

75. minut – DVE ODLIČNE ŠANSE ZA RADNIČKI
Najpre je Mrkićev odličan udarac izblokiran, a onda je Stevanović bio siguran nakon pokušaja iz kornera

68. minut – Stativa Plavšića
Fudbaler Crvene zvezde je primio loptu na desnoj strani, šutirao, ali je pogodio samo okvir gola

62. minut – Probao je Boaći
Lopta je otišla pored gola

61. minut – ŠANSA za PARTIZAN! Mihajlović je poslao loptu s jednog na drugi kraj šesnaesterca, Leonardo je uhvatio volej, a lopta je otišla za malo pored gola.

58. minut – GOOLL – 0:2 – ĐURĐEVIĆ!

57. minut – Zvezda ima inicijativu
Igra se pred golom Javora, ali je tempo znatno slabiji nego u prvom delu

55. minut – GOOLL – 0:1 – LEONARDO! Janković je odlično proigrao Leonarda kroz domaću odbranu, Brazilac je izašao sam pred golmana Zogovića, obišao ga i poslao loptu u mrežu.

53. minut – Crno-beli traže penal. Mihajlović je zamahnuo nogom da šutne, ali umesto toga je pao, posle duela s jednim igračem Radničkog.

51. minut – Već treći korner za Crvenu zvezdu u drugom poluvremenu!

POČELO JE DRUGO POLUVREME U NIŠU I IVANJICI!

KRAJ PRVOG POLUVREMENA I U IVANJICI – 0:1

KRAJ PRVOG POLUVREMENA U NIŠU – 0:0!

44. minut – Stojanović je iz "skraćenog kornera" s leve strane šutirao u gol, ali je Leonardo "na prvoj stativi" izbacio loptu u korner.

39. minut – GOOOOOOOOOOL 0:1, Kanga
Golman Javora je pogodio stranu, ali je Gabonac bio precizan

38. minut – Penal za Zvezdu, Javor sa igračem manje
Kornelijus je nepotrebno igrao rukom u kaznenom prostoru, zatim je dobio drugi žuti karton

36. minut – Dok se Arsić spremao da izvede korner za Radnički, sa tribina su doletele petarde… On se odmakao, ali ubrzo se vratio u korner i igra je nastavljena.

35. minut – Pretnja po gol Partizana! Stojanović je centrirao sa desnog krila, a Vulićević sa dva, tri metra glavom izbacio loptu u korner.

34. minut – KAKVA ŠANSA ZA ZVEZDU – Plavšić se iznenada našao u odličnoj prilici, lobovao izletelog Đogatovića, ali je igrač Javor izbacio tu loptu sa gol linije.

31. minut – Bivši igrač Partizana, a sada Radničkog, Nemanja Kojić krenuo je ka golu gostiju, ali mu je dosuđena ofsajd pozicija, iako nedozvoljene pozicije nije bilo.

30. minut – Kakav slalom Petkovića
Fudbaler Crvene zvezde predriblao je nekoliko domaćih fudbalera, ali je golman Javora uspeo da je uhvati pre nego što je Petković šutirao

26. minut – ŠANSA za PARTIZAN! Posle kornera Jankovića sa desne strane, Ćirković je glavom ciljao gol, ali je loptu sa linije izbacio Bulatović.

26. minut – Probao je i Kanga
Njegov udarac golman Javora je ukrotio bez mnogo problema

23. minut – Donald levom nogom
Bez opasnosti po mreži Đogatovića

21. minut – Kontra Zvezde
Plavšić je našao Kangu, ovaj oštro ubacio u peterac, ali je lopta otišla dalje od Baćija

16. minut – Šut Petkovića
Blokirala je odbrana Javora

13. minut – Opasan pokušal Eliomara
Lopta je pogodila spoljni deo mreže

9. minut – Gužva pred golom domaćina. Golman Zogović je loše procenio let lopte, koja se odbila u pravcu gola, a Arsić je pravovremeno intervenisao.

8. minut – VARNICE NA TERENU! Posle žestokog duela Đurđević se uneo Bulatoviću u lice, a fudbaler Radničkog je pao kao pokošen. Sudija Široki nije se latio kartona…

3. minut – Korner za Zvezdu
Bez opasnosti po gol Javora

1 minut – Počele su obe utakmice.

SASTAVI:

JAVOR – CRVENA ZVEZDA

Stadion: Gradski. Sudija: Danilo Grujić (Niš).

JAVOR: Đogatović, Karišik, Eliomar, Kolaković, Sević, Tripković, Terzić, Kornelijus, Amanović, Mitošević, Milanović.

C. ZVEZDA: Kahriman, Petković, Frimpong, Luković, Anđelković, Le Talek, Donald, Kanga, Milić, Plavšić, Boaći.

RADNIČKI: Zogović – Petrović, Bulatović, Živković, Stanković – Arsić, Tomić – Jovanović, Stojanović, Mrkić – Kojić.

PARTIZAN: Stevanović – Vulićević, Ćirković, Milenković, Miletić – Jevtović, Kosović – Janković, Leonardo, Mihajlović – Đurđević.

Zvezda i Javor su se već sastala tokom aktuelne sezone, a Beograđani su oba meča rešili u svoju korist. Prvi meč odigran u Ivanjici završen je pobedom Crvene zvezde rezultatom 2:4 (1:2). Strelci za crveno-bele na tom susretu bili su Mičel Donald, Predrag Sikimić, Demjan Le Talek i Mihailo Ristić, dok su pogotke za domaći tim postigli Miloš Karišik i Eliomar Silva.

Ovo je treći susret Radničkog i Partizana ove sezone. U oktobru u Beogradu nije bilo pobednika 1:1, a crno-beli su 1. aprila slavili u Nišu 2:0