12.06.2017 u 04:31
0

„ORLOVI“ PONOVO NA VRHU TABELE: Srbija oštećena za penal, Mitrović doneo remi!

Fudbalska reprezentacija Srbije igra sa Velsom na stadionu "Rajko Mitić" u Beogradu (20.45) utakmicu šestog kola Grupe D kvalifikacija za Svetsko prvenstvo, koje će se sledeće godine održati u Rusiji.

Preostala dva meča u Grupi D su već odigrana: Republika Irska – Austrija 1:1 i Moldavija – Gruzija 2:2.

TABELA: Republika Irska (6 mečeva) 12 bodova, Srbija (5) 11, Austrija (6) 8, Vels (5) 7, Gruzija (6) 3, Moldavija (6) 2.

2. POLUVREME:

93. minut – KRAJ UTAKMICE! NAPADALA JE SRBIJA I BILA BOLJI RIVAL NA OVOM MEČU, ALI JE PRIMLJEN GOL IZ PENALA NAKON JEDNE GREŠKE, ŠTO JE POREMETILO IGRAČE DO KRAJA PRVOG POLUVREMENA. DRUGO POLUVREME SMO IGRALI MNOGO AGRESIVNIJE ŠTO NAM JE I DONELO IZJEDNAČENJE!

89. minut – VELIKA ŠANSA ZA SRBIJU! Odličan je to bio centaršut, Mitrović je skočio ali loše zahvatio loptu glavom i poslao je pored gola

80. minut – Pokušao je Mitrović makazicama sa 16 metara, ali je lopta otišla pored gola

79. minut – Dobar napad reprezentacije Velsa, ali je Stojković odlično reagovao i zaustavio udarac

74. minut – GOOOOL – Odlična akcija Srbije, Prijović je fenomenalno odložio loptu petom za Mitrovića, a ovaj potpuno mirno sklonio loptu u stranu i matirao golmana Velsa

71. minut – Prva promena i u gostujućem sastavu, umesto Edvardsa na terenu je Huvs

67. minut – Slavoljub Muslin je izvršio dve izmene, na terenu su sada Gudelj i novajlija Prijović, a van terena su izašli Milivojević i Kostić

57. minut – Odličan udarac Kolarova sa 30 metara, lopta je otišla malo preko prečke

56. minut – Dobar prodor Kostića zaustavlja Alen prekršajem zbog čega dobija žuti karton

48. minut – De souza sada nije svirao čist penal za Srbiju. Lopta je nakon centaršuta Tadića pogodila u ruku defanzivca Velsa, ali je sudija smatrao da to nije dovoljno za jedanaesterac

47. minut – Odmah na startu odlična šansa za Srbiju nakon centaršuta Kostića, ali je golman Velsa bio siguran

46. minut – Počelo je drugo poluvreme. Srbija ulazi sa zaostatkom od jednog gola nakon što je Remzi bio siguran sa bele tačke u 34. minutu

1. POLUVREME:

KRAJ 1. POLUVREMENA! SRBIJA JE PRIMILA GOL NAKON GREŠKE, KADA JE BILA U NAJVEĆEM NALETU I OZBILJNO PRETILA DA POSTIGNE GOL!

46 – minut – Kakva šansa u sudijskoj nadoknadi, odlično je Kolarov uposlio Tadića, ovaj sjajno uputio loptu u peterac, ali Mitrović ponovo nije uspeo da stigne do nje pa je usledio novi korner posle čega nije bilo veće opasnosti

41.minut – Pokušao je Kolarov iz slobodnog udarca sa 20 metara, ali je pogodio samo živi zid

39 – minut – Pkušao je Mitrović nakon odlične akcije domaćih fudbalera, ali je njegov udarac izblokiran

34. minut0:1 – Remzi je doneo prednost gostima sa bele tačke

33. minut – Nakon Stojkovića grešku pravi i Milivojević, i zbog povlačenja u kaznenom prostoru sudija pokazuje na belu tačku.

32 – minut – Kakva greška Vladimira Stojkovića. Izleteo je nepotrebno van svog šesnaesterca nakon čega ga je prošao jedan igrač Velsa, Stojković ga je nepropisno zaustavio rukama na ivici šesnaesterca nakon čega je zaradio žuzti karton.

30 – minut – Još jedan odličan napad Srbije, ponovo je pokušao Mitrović glavom i ponovo bio neprecizan. Srbija je mnogo bliža golu do sada

28 – minut – Odličan centaršut Ivanovića sa pola terena na peterac gostujućeg tima, Mitrović je bio najbliži ovoj lopti, dobro šutirao glavom ali je za malo promašio.

28 – minut – Odličan centaršut Antonia Rukavine ali je Mitrović za nekoliko centimetara ostao kratak, pa je od svega usledio samo novi korner

26 – minut – Srbija sve više pritišće odbranu gostiju. Pokušavaju da probiju domaći igrači po bokovima, ali su za sada ti napadi prolazili uglavnom neuspešno

20. minut – Prvi udarac iz ugla za Srbiju, a odmah potom i drugi, ali su Velšani bili sigurni u svom šesnaestercu pa nije bilo veće opasnosti.

10. minut – Igra se za sada odvija uglavnom na sredini teren. Čini se da će borba na tom delu terena biti ključna na ovom meču. Ni jedna reprezentacija nije zabeležila ozbiljniju šansu

3. minut – Prva šansa na utakmici za Vels. Imali su gosti dobru priliku nakon kornera, ali je Edvard i pored toga što je ostao sam na pet metara loše šutirao glavom

1. minut – Počela je utakmica na stadionu "Rajko Mitić". Stadion je popinjen gotovo do poslednjeg mesta.

SASTAVI:

SRBIJA: Stojković – Ivanović, Nastasić, Vuković – Rukavina, Matić, Milivojević, Kolarov – Tadić, Mitrović, Kostić.

VELS: Henesi – Ričards, Dejvis, Čester, Vilijams, Ganter – Ledli, Edvards, Alen, Remzi – Vouks.