13.07.2017 u 23:09
0

CRVENO-BELI ISPUSTILI POBEDU: Živković izjednačio u nadoknadi, Zvezda nosi gol u gostima za Beograd!

Fudbaleri Crvene zvezde i Irtiša iz Pavlodara odigrali su nerešeno (1:1) u Kazahstanu, u okviru drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Gosti iz Beograda u Kazahstan su došli po pobedu i miran revanš u Beogradu, ali im je Stefan Živković pokvario planove golom sa bele tačke u 93. minutu.

Zvezda je u vođstvo stigla takođe sa bele tačke golom najboljeg strelca tima Boaćija u 51. minutu.

Zvezda je bila dominantnija tokom čitavog meča, imali su nekoliko ozbiljnih šansi koje nisu uspeli da iskoriste.

Ovaj rezultat više odgovara crveno-belima jer nose veoma vredan gol postignut u gositma, a i apsolutni su favorit pred svojom publikom.

Meč u Beogradu na progarmu je 20. jula.

Crveno-beli će ime potencijalnog rivala u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope saznati sutra.

TOK MEČA:

II POLUVREME

90+4. minut – KRAJ UTAKMICE U PAVLODARU – Imala je Zvezda inicijativu tokom čitave utakmice, promašivali su crveno-beli šanse a onda je Boaće doneo prednost sa penala koji je napravljen nad Kangom. Nakon toga je utakmica išla mnogo mirnijim tokom, igra se odvijala uglavnom na sredini terena, branili su Zvezdini igrači rezultat, ali je onda Anđelković igrao rukom u svom šesnestercu u 93 minutu što je Stefan Živković iskoristio i ostavio svoju ekipu ne poraženom u ovom meču!

90+3. minut – GOOOL – Šutirao je Stefan Živković jako po sredini gola i doneo izjednačenje svojoj ekipi u nadoknadi vremena

90+2. minut – PENAL ZA IRTIŠ -Anđelković je igrao rukom u svom šesnaestercu

90. minut – Sudija je produžio utakmicu za 4 minuta

90. minut – Odlučio je Milojević da čuva rezultat – Umesto Boaćija u igru ulazi Uroš Račić

84. minut – Izmene na obe strane – Džon Ruiz je zamenio Rikardinja, a Šabalin je u igiri umesto Kislicina

76. minut – Izmene u domaćoj ekipi – Darabaev je ušao u igru umesto Kalinina a Fofana je zamenio Bugaeva

75. minut – Zabrinuo je Rikardinjo navijače Zvezde. Pao je na travu sa bolnom grimasom na licu nakon jednog duela i udarca koji je dobio u leđa, ali se nakon malo dužeg ukazivanja pomoći vratio na teren

73. minut – Donald dobija žuti karton zbog starta sa leđa nad Fonsekom. Holanđanin je bio jako ljut na sudiju zbog ovakve odluke

66. minut – Pokušao je Milijaš iz slobodnog udarca ali nije bilo većih problema za golmana Irtiša

64. minut – Prva izmena u redovima crveno-belih – Milijaš je zamenio Kangu

56. minut – Odlično je Kanga šutirao sa 25 metara ali je golman Irtiša uz dosta muke uspeo da odbrani taj udarac

51. minu – GOOOOL – Najbolji strelac Crvene zvezde Boaći je preuzeo odgovornost i bio veoma precizan sa bele tačke. Sada Zvezdini fudbaleri mogu mnogo opuštenije da igraju u nastavku

50. minut – PENAL ZA ZVEZDU – Srušen je Kanga u šenaestercu Irtiša i sudija je odmah pokazao na belu tačku

46. minut – Počelo je drugo poluvreme, oba tima nastavljaju meč u istim sastavima

I POLUVREME

45. minutKRAJ PRVOG POLUVREMENA! Bila je Zvezda bolja u prvih 45 minuta, imali su gostujući fudbaleri inicijativu ali su se jako loše snašli u završnici, posbno Kanga i Boaći koji su promašili najbolje prilike

38. minut – Lepo je prošao Srnić po levoj strani ali je jako loše centrirao pa nije bilo problema za defanzivce Irtiša

36. minut – Sjajno se Stojković izborio za loptu i centrirao ali je Srnićev udarac izblokiran

33. minut – Ozbiljno prete domaći igrači – Sjajno je centrirao Živković sa leve strane a Dautov pobegao Zvezdinoj odbrani i neometan šutirao glavom ali je Manojlović još jednom dobro intervenisao

32. minut – Filip Stojković dobija žuti karton zbog zakasnelog starta nad Fonsekom

23. minut – Pruzeli su sada igrači Zvezde inicijativu i pokušavaju uglavnom po bokovima da probiju odbranu domaćina

19- minut – Nova šansa za Zvezdu! Boaći je odlično vratio loptu na jedanaest metara ali je Kanga očajno šutirao iako je bio sam

17. minut – Pokušao je Kalinin udarcem iz šesnaest metara da savlada Manojlovića ali je Zvezdin golman i ovaj put bio siguran

10. minut – Pokušao je Stefan Živković dva puta direktno iz kornera da iznenadi Manojlovića, ali se golman crveno-belih nije dao iznenaditi

9. minut – Izgubio je Kanga loptu na sredini terena nakon čega je usledila kontra domaćeg tima ali je Anđelković bio na pravom mestu i izblokirao centaršut nakon čega je usledio prvi korner za Irtiš

6. minut – Šansa za Zvezdu! Srnić je uposlio Boaćija, ovaj je bio na sedam-osam metara od gola, iz "prve" je šutirao međutim nije bio precizan. Dobra akcija Zvezde i prilično povoljna pozicija za najboljeg strelca crveno-belih.

5. minut – Blaga inicijativa Irtiša na početku, ali nema problema po Zvezdu.

1. minut – Počela je utakmica u Pavlodaru, igrači Zvezde na teren su istrčali u novoj opremi