21.07.2017 u 03:33
0

ZVEZDA IDE NA SPARTU: Crveno-beli lako savladali Irtiš (2:0)! (VIDEO, FOTO)

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Irtiš iz Pavlodara (2:0), ukupnim rezultatom (3:1) u okviru drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Odlično su večeras odigrali crveno-beli, prvi gol postigli na vreme (Donald, 10. minut), i odigrali ostali deo utakmice bez pritiska.

Zvezda je potpuno dominirala tokom čitave utakmice, pravila šanse, i postigla još jedan gol pred kraj (Srnić, 80. minut).

Gosti nisu imali ni jednu ozbiljnu šansu, pa je Manojlović bez problema sačuvao svoju mrežu.

Zvezda sledećeg četvrtka u Beogradu dočekuje Spartu iz Praga u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

TOK MEČA:

II POLUVREME

90+4. minut KRAJ UTAKMICE! Odlično su večeras odigrali fudbaleri Crvene zvezde, potpuno dominirali tokom čitave utakmice, i nisu dozvolili ni jednu ozbiljniju šansu protivniku. Mogli su crveno-beli da postignu još koji gol, ali je izostao završni pas, pa se moraju zadovoljiti pobedom od 2:0 i prolazom u naredno kolo.

90. minut – Sudija je produžio utakmicu za 4 minuta

89. minut – Poslednja izmena u Zvezdi – Račić ulazi umesto Donalda

80. minut – Srnić izlazi sa terena a na njegovo mesto ide novi igrač Zvezde Aleksandar Pešić, koji je dobio i aplauz sa tribina prilikom ulazka

76. minut – GOOOOOL – Fenomenalan prodor Jovičića po levoj strani i sjajna povratna lopta koju je Srnić bez problema sproveo do mreže

ZVANIČNO – na tribinama je 22.414 gledalaca

71. minut – Prva izmena u Zvezdi – Ruiz ulazi u igru umesto Rikardinja

70. minut – Pokušao je Rikardinjo sa velike udaljenosti, njegov udarac otišao je pored gola

68. minut – Ponovo je pokušao Kanga ali je njegov udarac ovaj put išao direktno u golmana Irtiša

67. minut – Pokušao je Dautov sa 15 metara ali dosta iskosa, pa je Manojlović lako ukrotio njegov udarac

64. minut – Prva izmena kod Iritiša – Darabajev umesto Kislicina.

62. minut – Još jedna odlična šansa za Zvezdu ali je štoper Irtiša u poslednjem trenutku sklonio loptu ispred Boaćija

60. minut – Dobro je Kanga primio loptu ali se u poslednjem trenutku okliznuo pa je njegov udarac otišao za malo pored gola

59. minut – ŠANSA ZA CRVENO-BELE! Bila je ovo dobra prilika za Rikardinja nakon centaršuta sa desne strane, ali je Brazilac sa 15 metara šutirao pored gola i propustio šansu da postigne prvenac u Zvezdinom dresu

58. minut – Žuti karton za Živkovića zbog faula nad Srnićem.

46. minut – Počelo je drugo poluvreme

I POLUVREME

45+3. minut – KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Crveno-beli su malo usporili tempo u poslednjih 15 minuta, ali su potpuno dominirali tokom čitavog prvog dela i imali nekoliko odličnih šansi u kojima je izostao samo završni pas.

44. minut – Dobar napad gostiju i centaršut, ali je Fonseka loše šutirao glavom pa nije bilo opasnosti

33. minut – Sjajan udarac Srnića sa šesnaest metara, lopta je za nekoliko centimetara otišla pored gola

30. minut – Dobar udarac fudbalera Irtiša sa velike udaljenosti ali je Manojlović bio siguran

23. minut – JOŠ JEDNA ŠANSA ZA ZVEZDU – Odlično je Anđelković istrčao u kontru nakon kornera gostiju, ali je onda pogrešio u predaji lopte iako je na drugoj strani imao dva potpuno slobodna saigrača, nakon čega se Boaći žestoko sudario sa golmanom gostiju u pokušaju da stigne do te lopte

22. minut – NOVA ŠANSA ZA CRVENO-BELE – Kanga je odlično uposlio Boaćija koji je išao sam prema golu Irtiša, ali je želeo da proigra saigrača i tada je pogrešio u predaji lopte i ova velika šansa je propala

20. minut – Dobro je šutirao Gelor Kanga sa 20 metara ali je lopta otišla pored gola

18. minut – ŠANSA ZA ZVEZDU – Sjajno je Stojković probio po desnom boku i ostavio povratnu loptu ali je Srnić očajno šutirao iz dobre pozicije

13. minut – Prvi korner za goste, ali nije bilo veće opasnosti po Zvezdin gol

10. minut – GOOOOOOL – Golčina Mičela Donalda za vođstvo crveno-belih! Izborio je Kanga faul na 18 metara, a onda je Donald uzeo loptu i fenomenalno pogodio

7. minut – Nervozno je ušao Stojkovića u ovaj meč i zaradio žuti karton zbog žestokog starta na Geterijevim.

1. minut – Počela je utakmica na stadionu "Rajko Mitić". Prvi napad na utakmici imala je Crvena zvezda

SASTAVI:

Treneri su doneli odluku ko će istrčati na teren od prvog minuta. Zvezda je daleko ofanzivnija jer gosti na Marakanu izlaze sa pet defanzivaca.

Sudija: Fedaji San (Švajcarska)

Stadion: Rajko Mitić

Crvena zvezda: Manojlović, Stojković, Savić, Le Talek, Anđelković, Jovičić, Donald, Srnić, Kanga, Rikardinjo, Boaći

Irtiš: Lorija, Kislitšin, Dautov, Maslać, Stamenković, Živković, Karlos Foneseka, Geretijev, Rodrigo Antonio, Kalinin, Bugaev

Klupa Zvezde: Kahriman, Frimpong, Račić, Ruiz, Milijaš, Adžić i Pešić.

Klupa Irtiša: Kalmikov, Alijev, Darabajev, Fofana, Popov, Jesimov i Šabalin.

– Delije će večeras biti smeštene na jugu zbog toga što je UEFA zatvorila severnu tribinu za ovu utakmicu. Ipak, to ih nije sprečilo da spreme i koreografiju

– Fudbaleri Crvene zvezde su u boljoj pozici od gostujućih igrača zbog gola u gostima. Zvezda je u Pavlodaru ispustila pobedu greškom Dušana Anđelković u sudijskoj nadoknadi