04.08.2017 u 02:02
0

ZVEZDA LAGANO IZAŠLA NA KRAJ SA SPARTOM: Crveno-beli pobedom u Pragu obezbedili plej-of za Ligu Evrope! (VIDEO)

Fenomenalno su igrači Crvene zvezde odigrali ove dve utakmice protiv Sparte iz Praga!

Prvo su pre 7 dana vrlo ubedljivom igrom razbili Spartu u Beogradu, da bi ih sada u Pragu samo dokrajčili i pokazali da mogu da igraju sa bilo kim, pa i sa mnogo favorizovanijim ekipama kakva je upravo bila Sparta.

Crveno-beli su po prepisanom recpetu iz Beograda počeli meč i u Pragu i to je dalo rezultata. Razbili su igrači Zvezde Spartu u prvih 20 minuta i uspeli taj nalet da krunišu golom.

Boaći je i ovaj put bio strelac, a Zvezdina struka Prag napušta ipak sa malom glavoboljom jer je najbolji golgeter crveno-belih napustio igru u 80. minutu zbog bolova u preponi.

Zvezda je ovom pobedom obezbedila plej-of za Ligu Evrope, a ime narednog protivnika će saznati sutra na žrebu.

TOK MEČA:

II POLUVREME

90+4. minut – KRAJ UTAKMICE U PRAGU! Fenomenalno su igrači Crvene zvezde odigrali ove dve utakmice protiv Sparte iz Praga! Prvo su pre 7 dana vrlo ubedljivom igrom razbili Spartu u Beogradu, da bi ih sada u Pragu samo dokrajčili i pokazali da mogu da igraju sa bilo kim, pa i sa mnogo favorizovanijim ekipama kakva je upravo bila Sparta. Crveno-beli su po prepisanom recpetu iz Beograda počeli meč i u Pragu i to je dalo rezultata. Razbili su igrači Zvezde Spartu u prvih 20 minuta i uspeli taj nalet da krunišu golom. Boaći je i ovaj put bio strelac, a Zvezdina struka Prag napušta ipak sa malom glavoboljom jer je najbolji golgeter crveno-belih napustio igru u 80. minutu zbog bolova u preponi. Zvezda je ovom pobedom obezbedila plej-of za Ligu Evrope, a ime narednog protivnika će saznati sutra na žrebu.

90. minut – Sudija je produžio utakmicu za 4 minuta

88. minut – Nova šansa za Spartu, Borjan je opet izašao kao pobednik

85. minut – Bivši igrač Zvezde Plavšić je šutirao, Borjan odbio loptu, a pokušaj Lafate u nastavku blokirao je Rodić

81. minut – Još jedna velika šansa za Lafatu ali je Borjan ponovo fenomenalno intervenisao

80. minutPEH ZA ZVEZDU – Pešić je ušao u igru umesto Boaćija koji je sa bolnom grimasom napustio teren zbog bolova u preponi

78. minut – PREČKA! Sjajno je Lafata šutirao glavom nakon prekida a onda je Borjan još boljim intervencijom uspeo da izbaci loptu iz gola i skrene je na prečku

76. minut – STATIVA! Fenomenalan udarac Ben Haima sa 16 metara ali je stativa ovaj put pomogla crveno-belima

75. minut – Najvatreniji navijači Sparte pokupili su svoje zastave i napustili tribinu nezadovoljni igrom svog tima

70. minut – Prva promena u Zvezdi – Radonjić ulazi u igru umesto Srnića

66. minut – Izmena koju su svi očekivali -. Mavuba je svoje mesto na terenu ustupio Rosickom koji se vraća na teren posle duge pauze

65. minut – Dobro je šutirao Srnić nakon nove odlične kontre koju su započeli Kanga i Boaći, ali je Dubravka dobro intervenisao

60. minut – Izmena u redovima Sparte – Lafata je zamenio Marka Janka

52. minut – Velika šansa za Nemanju Milića koji je nakon centaršuta Milana Rodića ostao potpuno sam na 7 metara ali je glavom šutirao pored gola

49. minut – Pokušao je Donald sa 20 metara snažnim udarcem ali je lopta otišla pored gola

46. minut – Nastavlja se utakmica na Đenerali Areni

I POLUVREME

45+2. minut – KRAJ PRVOG PLUVREMENA U PRAGU! Igrači Crvene zvezde su fenomenalno odigrali u prvih 45 minuta, otvorili meč na potpuno isti način kao u Beogradu, dominirali u prvih 20 minuta i uspeli taj period dobre igre da krunišu pogodkom. Nakon toga je Zvezda malo spustila tempo, ali ni pored toga domaći tim nije uspeo da stvori neku ozbiljniju priliku.

45+2. minut – Kakva kontra crveno-belih, Kanga je istrčao, ali se u odsudnom momentu okliznuo, tako da nije uspeo da kazni grešku golmana Sparte, koji je promašio loptu

39. minut – ZICER ZA JOVIČIĆA – Motor Zvezdine ekipe kako ga nazivaju navijači izašao je sam pred golmana Sparte ali je promašio veliku šansu i propustio priliku da reši pitanje pobednika

28. minut – Veliki pritisak domaćih fudbalera u ovim trenutcima, igrači oba tima su na Zvezdinoj polivini, Sparta uglavnom pokušava dugim loptama i centaršutevima da dođe do gola crveno-belih ali Zvezdina odbrana za sada te situacije rešava bez većih problema

19. minut – GOOOLLL – BOAĆI! Sjajno je Srnić prihvatio pas koji je uputio Stojković, poslao loptu u sredinu šesnaesterca gde se sam ispred golmana našao Zvezdin golgeter koji je u toj situaciji bez problema zatresao mrežu

13. minut – Prva šansa za Spartu, pokušai je Fridek sa 16 metara ali je Borjan bio siguran i bez problema otklonio ovu opasnost

8. minut – NOVA ŠANSA ZA ZVEZDU! Sjajno je Boaći spustio loptu grudima na 15 metara, na nju je naleteo Kanga i silovito pokušao iz prve ali je njegov udarac izblokiran

5. minut JOŠ JEDNA ŠANSA ZA BOAĆIJA! Sjajno je Zvezdin golgeter primio loptu na 16 metara ali je onda loše šutirao iako niko nije bio ispred njega

4. minut KAKVA ŠANSA ZA ZVEZDU – Preslikana akcija kao kod prvog gola u Beogradu. Nakon prekida je lopta brzo upućena za Boaćija ali je on ovaj put ostao zamalo kratak pa je Zvezda od svega izvukla samo korner

1. minut – Počela je utakmica u Pragu