22.06.2016 u 16:12
0

BOLJI OD BATISTUTE: Mesi najbolji strelac Argentine svih vremena!

Fudbalska reprezentacija Argentine plasirala se u finale Kopa Amerika, pošto je u Hjustonu savladala selekciju domaćina SAD 4:0 (2:0).

Najzaslužniji za trijumf "gaučoca" i drugo uzastopno finale bio je najbolji igrac sveta Lionel Mesi, koji je postigao pogodak iz slobodnog udarca u 32. minutu i upisao dve asistencije.

Mesi je na taj način postao najbolji strelac nacionalnog tima u istoriji sa 55 golova, jedan više od Gabrijela Batistute. Sem asa Barselone pogađali su Ezekijel Laveci u trećem i Gonzalo Iguain u 50. i 86. minutu.

Argentina će u finalu igrati protiv pobednika drugog polufinala u kojem se sastaju branilac titule Čile i Kolumbija.