0

KORAK BLIŽI MUNDIJALU: Srbija pregazila Moldaviju (3:0)!

TOK MEČA:

2. POLUVREME

90. minut – Kraj meča i nova tri boda za "orlove".

89. minut – Najbolja šansa za goste. Šutirao je Epueranu sa distance, ali je Rajković bio dobro postavljen i sprečio najgore po našu reprezentaciju.

86. minut – Ne da se Ljajiću da zatrese mrežu. Kolarov ga je odlično uposlio ali je njegov šut sa desetak metara krajnjim naporom zaustavio Čebanu.

84. minut – Odlična kombinacija Gaćinovića i Ljajića, nažalost, nije okončana četvrtim golom za Srbiju.

80. minut – GOOOL! Mitrović konačno postiže pogodak. Napadač Njukasla je na najbolji način iskoristio izvrstan prodor i centaršut Kostića i treći put pogodio mrežu Moldavije na večerašnjem duelu. Bio je to Mitrovićev šesti gol u ovim kvalifikacijama.

73. minut – Prva šansa za Adema Ljajića, ali je njegov šut završio preko gola Moldavije.

62. minut – Već u narednom napadu Ivanović je šutirao sa preko 20 metara, ali je njegov projektil završio malo pored gola gostiju.

61. minut – Odlična kontra "orlova" ipak nije rezultirala pogotkom, jer je Tadić zakasnio sa pasom, pa se Kostić našao u ofsajd poziciji.

53. minut – Prvi ozbiljniji napad Moldavaca. Šutirao je sa distance Kodžokari, ali je Rajković dobro intervenisao.

46. minut – Već u prvom napadu drugog dela igre Kolarov se našao u idealnoj prilici, ali je nejgov šut dobro odbranio moldavski čuvar mreže.

1. POLUVREME

45. minut – Još jedna prilika za "orlove", ali je Mitrović za malo bio neprecizan.

33. minut – Izvanredan centaršut Gaćinovića, Mitrović glavom pogađa stativu.

30. minut – GOOOL! Vodi Srbija 2:0! Sjajnu akciju "orlova" krunisao je svojim prvim pogotkom u kvalifikacijama Aleksandar Kolarov.

26. minut – Mitrović postiže gol, ali je on opravdano poništen zbog ofsajda.

20. minut – GOOOL! Vodi Srbija! Kolarov je centrirao, a na pravom mestu se našao Mijat Gaćinović.

12. minut – Prvi pokušaj Srbije. Sa nekih petnaestak metara pokušao je Mitrović ali pravo u golmana Moldavije Čebanua.

SASTAVI TIMOVA:

Srbija: Rajković – Nastasić, Maksimović, Ivanović – Gaćinović, Gudelj, Matić, Kolarov – Tadić, Kostić i Mitrović.

Moldavija: Čebanu – Čebotaru, Epureanu, Posmak, Armaš – Kojočari, Anton, Kočijuk, Jonica, Dedov – Ginšari.