29.09.2017 u 05:11
0

PORAZ PARTIZANA: Crno-beli vodili 2:0, pa izgubili 3:2 od Dinama iz Kijeva!

Fudbaleri Partizana imali su na poluvremenu veliku prednost (2:0), ali su na kraju izgubili od Dinama iz Kijeva meč drugog kola Grupe B Lige Evrope – 2:3.

Utakmica je odigrana u Humskoj bez prisustva publike, jer je UEFA kaznila Partizan za izgrede navijača.

U tako sablasnoj atmosferi ekipa Miroslava Đukića došla je do vođstva od 2:0 golovima Ognjena Ožegovića u 34. minutu i Leandrea Tavambe u 42.

Međutim, u drugom poluvremenu gosti su zaigrali agresivnije, a kada je u 54. minutu Moraeš iz penala smanjio na 2:1, igra Partizana se raspala. Tom golu prethodilo je igranje rukom Ožegovića u "živom zidu".

Dinamo je sve više dodavao gas kako je vreme odmicalo i samo se postavljalo pitanje kada će Vladimir Stojković, koji je i večeras bio odličan, ponovo po loptu u mrežu. U 68. minutu Bajalski je ostao sam na petercu, pa mu nije bilo teško da izjednači, a trijumf ukrajinskom predstavniku doneo je Moraeš svojim drugim golom u 84. minutu

Partizanu je ovo druga uzastopna utakmica na kojoj je prokockao 2:0, jer mu se isto desilo i za vikend na Banjici u prvenstvenom meču sa Radom, ali su tada crno-beli na kraju uspeli da iščupaju pobedu. Ne i danas…

U drugom meču Grupe B u Elbasanu, Skenderbeg i Jang bojs odigrali su 1:1.

Dinamo vodi na tabeli sa maksimalnih šest bodova, Jang bojs ima dva, a Partizan i Skenderbeg po jedan.

U trećem kolu 19. oktobra crno-beli gostuju u Albaniji, dok se u Kijevu sastaju Dinamo i Jang bojs.

Izvor:Kurir.rs