03.11.2017 u 01:58
0

PARTIZAN RAZBIO ALBANCE: Tošić i Tavamba srušili Skenderbeg, sa Jang Bojsom za nokaut fazu! (VIDEO)

Fudbaleri Partizana došli su do veoma značajne pobede na svom stadionu protiv ekipe Skenderbega iz Albanije (2:0) u četvrtom kolu Lige Evrope, i popeli se na drugom mesto u grupi B.

Crno-beli su sigurnom igrom izvojevali ovu pobedu, napadali tokom čitave utakmice, a sve je to krunisano golčinom Tošića iz slobodnog udarca u 39. minutu i pogodtkom Tavambe na odličnu asistenciju Ožegovića u 66. minutu.

Nisu igrači Partizana dozvolili gostima da se razmašu i nametnu svoj tempo, što je u mnogome uticalo na tok ove utakmice.

Treba istaći i to da su navijači odradili svoj posao odlično, pružili podršku svom klubu i igračima bez ikakvih provokacija gostiju.

Ono što ide na ruku crno-belima je i poraz Jang Bojsa od Dinama iz Kijeva (0:1), pa oni tako sada zauzimaju drugu poziciju u grupi B sa 5 bodova, dok je Jang Bojs sada treći sa 3 boda.

Ove dve ekipe će se sastati u sledećem kolu u Beogradu, a pobeda bi Partizanu donela siguran prolaz u nokaut fazu.

Dinamo iz Kijeva je prvi u grupi sa 10 bodova, dok je Skenderbeg poslednji sa dva boda.

TOK MEČA:

II POLUVREME

90+4. minut – KRAJ UTAKMICE! Velika pobeda Partizana, odlično su odigrali ovaj meč domaći igrači, sigurnom igrom u odbrani odvojili Albance od svog gola, dok su napadači uspeli da iskoriste svoje šanse i tako donesu pobedu svom timu. Partizan u sledećem kolu dočekuje Jang Bojs u meču koji bi Partizanu ukoliko pobedi doneo siguran plasman u nokaut fazu!

87. minut – Poslednja izmena u domaćim redovima, Jovanović je ušao umesto Tavamvbe

82. minut – Druga izmena Đukića – Pantić umesto Tošića.

80. minut – VELIKA ŠANSA ZA PARTIZAN! Everton je išao sam prema golu Šehija ali je u odlučujućem momentu oklevao i dozvolio Jašaniceu da ga izblokira

75. minut – Dobar udarac Tavambe sa 20 metara ali je lopta za malo otišla pored gola

74. minut – Prva izmena kod Partizana, Radin menja Ožegovića. Đukić pojačava vezni red.

72. minut – Sjajna odbrana stojkovića nakon slobodnog udarca sa šesnaest metara

71. minut – Miletić dobija žuti karton zbog faula nad Soveom

70. minut – Velika šansa za Jašanicu, ali je on sa sedam metara šutirao pravo u Stojkovića

66. minut – GOOOOOL! Tavamba! Fenomenalno je Ožegović oduzeo loptu od neopreznog Vanđelija i izašao sam pred Šehija, ali on nije bio sebičan pa je uputio povratnu loptu za Kamerunca koji je neometan smestio loptu u praznu mrežu za veliku prednost Partizana

62. minut – PONOVO PRETI TAVAMBA! Šutirao je nakon kornera sa šest metara ali ga je Šehi još jednom sprečio da postigne pogodak

61. minut – ŠANSA ZA PARTIZAN! Fenomenalna kontra crno-belih, u tri poteza su izbacili kompletnu odbranu Skenderbega, Tošić sjajno gurnuo loptu u prostor, da bi Tavmba probao da šesnaest metara da lobuje Šehija, koji je sjajno uspeo da se snađe i izbaci tu loptu u kroner, zbog čega je Ožegović pobsesneo jer je bio sam na drugoj strani i očekivao pas Tavambe

54. minut – Velika šansa za Ožegovića koji se sam i izborio za nju, ali je Jašanice u poslednjem sekundu intervenisao i sprečio pogodak

52. minut – Veliki hendikep za Partizan. Tošić dobija žuti karton zbog koga će propustiti verovatno odlučujuću utakmicu sa Jang Bojsom

46. minut – Počelo je drugo poluvreme

I POLUVREME:

45. minut – KRAJ PRVOG POLUVREMENA U HUMSKOJ! Partizan je bio bolji u prvih 45 minuta, bili su agresivniji od gostujućih igrača, nisu im dozvolili da stvore ozbiljniju priliku, a Tošić je iz trećeg pokušaja bombom matirao Šehija i doneo prednost svom timu!

43. minut – Opasan napad Skenderbega i šut Vanđelija sa 20 metara ali su Stojković i Mitrović uz dosta sreće sačuvali svoju mrežu

39. minut – GOOOOOL! Golčina Zorana Tošića iz slobodnog udarca sa 25 metara. Odapeo je Tošić jako po lopti i ona je završila iza leđa Šehija uz samu stativu

35. minut – Okušao je svoj udarac i Marko Janković, ali je Šehi savladao taj šut bez problema

29. minuta – Grobari su se ponadali, ali uzalud… Golman Šehi je ispucao loptu, ona se odbila od Ožegovića i otišla za malo pored gola. Međutim, i da je ušla u mrežu, gol ne bi bio priznat, jer je Ožegovića pogodila u ruku.

27. minut – Sjajan centaršut Tošića sa leve strane ali se Mici u poslednjoj sekundi isprečio ispred Miletića i sprečio siguran pogodak

20. minut – Još jedna odlična akcija domaćina ali je Vulićević očajno centrirao pa je propala i ova šansa

14. minut – Sjajno je Tošić izveo slobodan udarac sa 25 metara, ali je Šehi odličnom intervencijom sprečio pogodak

12. minut – Prvi korner za goste ali nije bilo veće opasnosti po gol crno-belih

9. minut – Dobra kontra fudbalera Partizana. Ožegović je proigrao Evertona, ovaj brzo prebacio loptu na drugu stranu do Tošića, koji je šutirao sa 20 metara ali dosta slabo, pa Šehi nije imao većih problema

6. minut – Prvi korner na meču pripada fudbalerima Partizana. Bio je to dobar centaršut ali je Šehi odlično istrčao i boksovao tu loptu van svog šesnaesterca

4. minut – Prvi udarac ka golu protivnika su imali igrači Skenderbega. Vanđeli je sa 35 metara testirao Stojkovića, ali je on mirno reagovao i sa velikom lakoćom ukrotio ovaj udarac

1. minut – Počela je utakmica u Humskoj. Prvi su loptu sa centra izveli igrači Partizana