03.11.2017 u 04:01
0

ONO ŠTO NISU U BEOGRADU, CRVENO-BELI ODRADILI U LONDONU: Zvezda uzela bod Arsenalu i sada drži sve u svojim rukama za plasman u narednu fazu!

Fudbaleri Crvene zvezde igrali su nerešeno (0:0) protiv Arsenala u Londonu na stadionu "Emirejts".

Bila je ovo odlična utakmica, videli smo mnogo šansi na obe strane, ali su mreže ostale netaknute.

Najbolje šanse za Zvezdu su imali Savić koji je pogodio prečku i Boaći koji je promašio dva zicera, dok je Vilšir sa druge strane već bio savladao Borjana ali je Le Talek intervenisao na gol-liniji.

Zvezda ovom pobedom ostaje na drugom mestu grupe H sa 5 bodova, dok je Arsenal ubedljivo prvi sa 10.

Zvezdi ide na ruku i rezultat iz Nemačke, gde je Keln pobedio Bate Borisov sa 5:2, pa su Belorusi ostali treći sa 4 boda, dok je Keln poslednji u grupi sa 3 boda.

Zvezda u sledećem kolu gostuje u Belorusiji gde može da reši pitanje plasmana u nokaut fazu.

TOK MEČA:

II POLUVREME

90. minut – Sudija je produžio utkamicu za 4 minuta

89. minut – Poslednja izmena Milojevića, Pešić menja Radonjića

86. minut – Druga izmena u crveno-belim redovima, Račić je ušao u igru umesto Srnića

80. minut – DRUGI ZICER ZA BOAĆIJA! Odlično je Milić gurnuo loptu u prostor što je iskoristio Boaći, stigao do te lopte i izašao pred golmana Mejsa, ali je onda loše šutirao levom nogom

76. minut – Pokušao je Volkot glavom sa 15 metara ali je lopta otišla pored gola

70. minut – Prvi žuti karton na utakmici dobio je Holding nakon starta nad Srnićem

70. minut – Izmena i u Zvezdi, Milić menja Kangu

68. minut – Prva izmena u Arsenalu, umesto Viloka ulazi Nketja

65. minut – VELIKA ŠANSA ZA ARSENAL! Vilšir je ostao sam ispred Borjana, savladao ga, ali je Le Talek sjajno reagovao i izbacio tu loptu iz gola. Nakon toga je šutirao i Žiru sa pet metara ali je njegov udarac otišao preko gola

60. minut – Tražio je Vilšir penal ali je sudija samo odmahnuo rukom

57. minut – Šutirao je Vilok ali je taj pokušao otišao daleko pored gola

50. minut – Šutirao je Srnić sa 15 metara ali dosta iskosa, pa nije bilo mnogo opasnosti za Mejsija

48. minut – Šutirao je Žiru sa 30 metara ali je ta lopta otišla daleko preko gola

46. minut – Počelo je drugo poluvreme u Londonu

I POLUVREME

45+3 minut – KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Posle prvih 45 minuta su viđene po dve velike šanse na obe strane, a fudbaleri Crvene zvezde mogu da žale za prečkom Savića i 100%-nom šansom Boaćija. Ipak, crveno-beli su ostavili odličan utisak do sada, pa nas po svemu sudeći očekuje uzbudljivih 45. minuta!

45. minut – ZICER ZA BOAĆIJA! Napadač Crvene zvezde se našao sam ispred Mejsa nakon sjajnog pasa Kange ali je reprezentativac Gane uspeo da promaši ono što redovno pretvara u golove

37. minut – VELIKA ŠANSA ZA CRVENU ZVEZDU! Crveno-beli su se odlučili za uigranu akciju iz kornera nakon koje je šutirao Radonjić, da bi na odbijenu loptu natrčao Savić i pogodio prečku, koja po drugi put spasava Arsenal protiv Zvezde

35. minut – RASPLAMSALA SE IGRA NA EMIREJTSU! Prvo je Žiru imao veliku šansu koju je odbranio Borjan fenomenalnom intervencijom, da bi odmah u sledećem napadu šutirao Srnić sa 20 metara, a Mejsi tu loptu izbacio u korner

33. minut – ŠANSA ZA ZVEZDU! Zakasnio je Boaći nekoliko centimetara na centaršut Srnića da bi tu loptu Debuši izbacio u korner

27. minut – Još jedna dobra akcija crveno-belih, odlično je istrčao Srnić kontru ali je užasno centrirao iako je bio sam, da bi se ta lopta odbila do Kange koji je šutirao visoko preko gola

24. minut – Donald je ostao da leži na travi, čini se da se žali na bol u kolenu desne noge, ali je uspeo da se oporavi i nastavi utakmicu

17. minut – Dobra šansa za Arsenal nakon kornera ali je Debuši loše zahvatio loptu glavom

Poruka "Delija"

10 minut – Velika šansa za Žirua koji je šutirao sa šest metara ali je Borjan fenomenalno intervenisao i sačuvao svoju mrežu

7. minut – Pokušao je Teo Volkot nakon kontre ali ga je sjajno izblokirao Krstičić

3. minut – Šansa za Zvezdu! Protunjao je Radonjić po levoj strani, imao Boaćija samog u sredini ali je uputio loš povratni pas

1. minut – Počela je utakmica u Londonu, loptu sa centra su izveli domaći igrači

Sjajna podrška za Crvenu zvezdu – oko 2000 navijača nalazi se na stadionu "Emirati" gde gromoglasno navijaju.