08.12.2017 u 06:47
0

Ništa od prvog mesta u grupi: Dinamo prejak za Partizan!

Fudbaleri Partizana porazom su okončali grupnu fazu Lige Evrope, pošto su u 6. kolu grupe B poraženi na gostovanju Dinamu u Kijevu sa 4:1 (3:1).

Golove za domaćina postigli su Moraeš (28, 31, 78) i Morozjuk (6), dok je jedini pogodak za crno-bele postigao Jevtović sa bele tačke (45).

Partizan sada čeka žreb za eliminacionu fazu Lige Evrope koji će biti održan u Nionu u ponedeljak.

KRAJ – Partizan je porazom završio grupnu fazu Lige Evrope i u eliminacionu fazu ulazi kao drugoplasirani tim Grupe B.
87. minut –
Mogli su Kijevljani i do petog gola, ali je pogodak poništen zbog ofsajda.
77. minut – GOOOL – Dinamo povećava prednost na 4:1. Cigankov je iznudio penal, iako je Miletić ispravno startovao, a precizan sa bele tačke bio je Moraeš.
75. minut – Još jedan pokušaj Pantića iz daljine, ali je njegov šut završio visoko iznad gola Bušahana.
58. minut – Velika šansa za Partizan. Na centaršut Pantića regovao je Tavamba sa nekih pet metara, ali je golmana domaćih lopta čudesno pogodila u glavu i sprečila najgore po ukrajinski tim.
50. minut – Prvu priliku za gol u nastavku utakmice imao je Partizan preko Pantića, koji je odlično šutirao iskosa sa leve strane, ali je čuvar mreže domaćih vrlo dobro intervenisao.

45. minut – GOOOL – Partizan je konačno zatresao mrežu Dinama i smanjio prednost domaćina. Naime, Suma je oboren u šesnaestercu, a siguran izvođač najstrože kazne bio je Marko Jevtović.
32. minut – GOOOL – Još jedna veoma loša intervencija odbrane crno-belih i Dinamo stiže do, čini se, nedostižnih 3:0.
28. minut – GOOOL – Neverovatno loša reakcija odbrane Partizana omogućila je domaćinu da duplira prednost preko Moraeša (2:0).
10. minut – Solomon je imao šansu za izjednačenje, ali je šutirao pravo u Bušahana.
6. minut GOOOL – Već u prvom sledećem napadu Dinamo dolazi do prednosti. Moraeš je šutirao sa distance, Stojković odbio loptu, a na pravom mestu našao se Morozjuk za 1:0.
4. minut – Prva velika prilika na utakmici. Posle napada Partizana po desnoj strani, lopta se srećno odmila do Evertona koji sa oko 20 metara sjajno šutira, ali lopta završava samo na prečki.

1. POLUVREME

Fudbaleri Partizana u poslednjem kolu grupe B Lige Evrope gostuju Dinamu u Kijevu.

Duel ukrajinskog i srpskog predstavnika odrediće pobednika ove grupe i, u teoriji, nešto lakšeg rivala u prvoj eliminacionoj rundi.

Utakmica u Kijevu imala je veoma ružnu uvertiru, pošto je grupa lokalnih huligana pretukla dva člana crno-bele ekspedicije.

SASTAVI:

Dinamo (4-2-3-1): Bušahan – Pivarić, Kadar, Kačeridi, Kedziora – Kujalskij, Šepelijev – Cigankov, Šaparenko, Morozjuk (C) – Moraeš
Partizan (4-4-2): Stojković – N.G. Miletić, Mitrović, N.R. Miletić, Vulićević – Suma, Jevtović, Everton, Pantić – Tavamba, Solomon