08.12.2017 u 06:40
0

CRVENO-BELI DOČEKALI PROLEĆE U EVROPI POSLE 25 GODINA: C. zvezda – Keln 1:0 (1:0)!

Konačno su dočekali igrači i navijači Crvene zvezde da u evropskom takmičenju igraju eliminacionu fazu.

Crveno-beli su na prepunom stadionu "Rajko Mitić" savladali Keln sa 1:0 u poslednjem kolu grupe H Lige Evrope.

Gol odluke postigao je Slavoljub Srnić u 22. minutu.

Nije to bila utakmica lepa za gledanje niti je bilo mnogo lepih poteza i akcija, ali je najvažnije da je cilj ostvaren – plasman u šesnaestinu finala drugog po jačini evropskog klupskog takmičenja.

Poslednji put najtrofejniji srpski klub je igrao u nokaut fazi pre četvrt veka, a sada je postao i prvi klub u istoriji ovog takmičenja koji je od prvog kola kvalifikacija stigao do eliminacione faze. Zaista, redak podvig.

Zvezda će sada s velikom pažnjom pratiti žreb za narednu fazu koji će biti održan u ponedeljak u Nionu.

TOK MEČA

KRAJ!!! ZVEZDA JE U ŠESNAESTINI FINALA LIGE EVROPE!!!
90. minut –
Kakva šansa Boaćija da stavi tačku na pobedu Zvezde. Izašao je sam ispred Horna ali je njegov šut bio veoma neprecizan.
83. minut – Krstičić je bio u izglednoj prilici ali je traljavo šutirao u golmana gostiju.
77. minut – Kanga, inače neprimetan na ovoj utakmici, oprobao je svoj šut sa distance ali je bio neprecizan.
63. minut – Žirasi je probao svoj udarac sa ivice šesnaesterca, ali je Borjan bio dobro postavljen.
54. minut – Keln je prvi zapretio u drugom delu igre i to preko Osaka koji je šutirao sa leve strane, ali je srećom bio neprecizan.

2. POLUVREME

36. minut – Bivši igrač Partizana Miloš Jojić je zapretio, ali je njegov udarac iskosa sa desne strane završio u spoljnom delu mreže Zvezdinog gola.
27. minut – Dobar kontranapad crveno-belih, Boaći je vratio loptu Kangi ali je on uputio mlak udarac ka golu Kelna.
22. minut – GOOOL – Zvezda viodi 1:0. Krstičić je proigrao Rodića po levoj strani, ovaj sjajno uposlio Srnića koji ne greši za vođstvo srpskog vicešampiona.
16. minut – I Zvezda je prvi put zapretila preko Le Taleka, ali je njegov udarac glavom završio pored gola gostiju.
13. minut – Jojić je imao veoma izglednu priliku ali je šutirao slabo u golmana crveno-belih.
12. minut – Prvu priliku za vođstvo imao je Keln preko Sorensena čiji je udarac glavoim bez problema odbranio Borjan.

1. POLUVREME

Vreme je! Crvena zvezda kreće u napad na proleće u Evropi.

Crveno-beli dočekuju Keln u poslednjem kolu grupe H Lige Evrope.

Pobeda bi garantovala plasman u eliminacionu fazu, ali u nekim kombinacijama i nerešen rezultat bi bio dovoljan za plasman među 32 najbolja tima u Ligi Evrope.

SASTAVI:

Crvena zvezda: Borjan – Savić, Le Talek, Rodić, Stojković – Donald(k), Jovičić – Kanga, Krstičić, Srnić – Boaći; Klupa: Supić, Babić, Gobeljić, Račić, Milijaš, Adžić, Pešić.
Keln: Horn – Sorensen, J.K. Horn, Olkovski, Rauš – Ezčan, Leman, Jojić – Žirasi, Osako, Klemens; Klupa: Kesler, Klinter, Jakobs, Risa, Uahim.