10.12.2017 u 22:36
0

POSLE ZVEZDE, JOŠ JEDAN TEŽAK UDARAC ZA JARČEVE: Keln vodio 3:0, pa izgubio od Frajburga!

Fudbaleri Frajburga pobedili su danas u gostima ekipu Kelna sa 4:3 u utakmici 15. kola nemačke Bundeslige.

Keln je imao veliku šansu da konačno upiše prvu pobedu u nemačkom šampionatu, samo tri dana posle poraza od Crvene zvezde i eliminacije od Lige Evrope, pošto je u 29. minutu imao 3:0, ali je na kraju pretrpeo novi poraz, 12. od početka sezone.

Domaća ekipa je golovima Lukasa Klontera u osmom, Serua Girasija u 16. sa penala i autogolom Kaleba Stanka u 29. minutu stigla do prednosti od 3:0.

U 39. minutu je Frajburg preko Nilsa Petersena smanjio na 3:1, a potom je u nastavku potpuno preokrenuo rezultat.

Prvo je Janik Haberer u 65. minutu smanjio na 3:2, a onda je usledio neverovatan finiš meča. Sudija je dva puta pokazao na belu tačku, a oba puta je siguran izvođač za Frajburg bio Petersen, u 89. i 94. minutu.

Utakmica je odigrana u teškim uslovima zbog snežnih nanosa.

Frajburg je na 16. mestu na tabeli sa 15 bodova, dok je Keln poslednji sa samo tri osvojena boda.

Fudbaleri Kelna u narednom kolu gostuju Bajernu u Mihnenu, dok Frajburg dočekuje Borusiju Menhengladbah.