13.12.2017 u 21:44
0

MAŽIĆEV 14. VEČITI DERBI: Evo kakav je bilans Partizana i Crvene zvezde kada je on sudija!

Najbolji srpski fudbalski sudija Milorad Mažić naći će se u subotu od 18 časova na centru terena stadiona u Humskoj ulici, zajedno sa fudbalerima Partizana i Crvene zvezde koji će se od tog trenutka boriti za bodove u 22. kolu Superlige Srbije.

Najbolji fudbalski arbitar u nas biće 14. put "delilac pravde" u duelu dva najkvalitetnija i najpopularnija kluba u Srbiji.

Upravo ta činjenica nagnala nas je da se bez ocene odluka koje se ma kakve bile ne dopadaju delu navijača, podsetimo svih mečeva u kojima je Mažić do sada bio glavni sudija.

1. utakmica – 5. april 2008. 133. derbi Partizan – Crvena zvezda 1:1 (1:1)

Prvi put Mažić je sudio 5. aprila 2008. godine. Beše to 133. derbi i završen je rezultatom 1:1. Golove su na stadionu Partizana postigli Burzanović (22. minut) i Žuka (29).

2. utakmica – 5. oktobar 2008. 134. derbi Crvena zvezda – Partizan 0:2 (0:0)

I u narednom 134. okršaju igranom 5. oktobra 2008. godine Milorad Mažić je sudio. Partizan je bio bolji rival i svoju nadmoć krunisao je golovima Dijare u 56. i Žuke u 93. minutu. U 65. minutu oba tima ostala su sa desetoricom na terenu, jer su Moreira i Gaj isključeni zbog međusobnog sukoba koji je trajao ceo meč.

Od tada Mažić i najveća utakmica našeg fudbala su se mimoilazili sve do 2012. godine od kada počinje period u kojem je utakmicu između Zvezde i Partizana nemoguće zamisliti bez sudije iz Vrbasa.

3. utakmica – 21. mart 2012. Polufinale Kupa Srbije Crvena zvezda – Partizan 2:0 (1:0)

Priča o deset vezanih derbija počela je 21. marta 2012. Bila je to prva utakmica polufinala Kupa Srbije, u kojoj je Zvezda slavila 2:0 golovima Milunovića (19) i Kasalice 79. minut. Crveni karton je minut pre drugog gola zaradio Luka Milivojević iz Zvezde.

4. utakmica – 11. april 2012. Revanš polufinala Kupa Srbije Partizan – Crvena zvezda 0:2 (0:0)

Revanš utakmica polufinala Kupa 2012. godine prošla je bez crvenih kartona, a Zvezda je golovima Lazovića 63 i Borhe 80 pobedila sa 2:0.

5. utakmica 17. novembar 2012. 143. večiti derbi Crvena zvezda – Partizan 3:2 (1:2)

Goleada na našem najvećem stadionu. Zvezda je slavila sa 3:2, a golove su postigli Kasalica 15, Milivojević 49, Milijaš 74 za Zvezdu, odnosno Mitrović 10, Jovanović autogol 16 za Partizan.

6. utakmica 18. maj 2013. – 144. večiti derbi Partizan – Crvena zvezda 1:0 (0:0)

Ovaj meč rešen je golom Miloša Jojića u 90. minutu, a opet smo videli crveni karton, pošto je u 90. minutu isključen igrač Crvene zvezde Maksimović.

7. utakmica – 2. novembar 2013. – 145. večiti derbi Crvena zvezda – Partizan 1:0 (1:0)

Utakmica je igrana na stadionu Crvene zvezde, a rešena je autogolom Obradovića u 19. minutu. Ovome treba dodati da je Mažić pored sedam žutih kartona, u 90. minutu pokazao i crveni i to Laziću iz Crvene zvezde.

8. utakmica – 26. april 2014. 146. večiti derbi Partizan – Crvena zvezda 2:1 (1:0)

Ovaj duel izazvao je mnogo kontraverzi, i pre i posle duela. Mažić je dosudio čak dva penala za Crvenu zvezdu, a partizan je pobedio golom Kojića u 90. minutu. Pre toga su mreže tresli Drinčić u 27. za Partizan i Mrđa 56. minutu za Zvezdu.

9. utakmica – 18. oktobar 2014. 147. večiti derbi Partizan – Crvena zvezda 1:0 (0:0)

Meč na stadionu Partizana rešen je golom Drinčića u 77. minutu, a Mažić je pokazao osam žutih kartona.

10. utakmica – 24. april 2014. 148. večiti derbi Crvena zvezda – Partizan 0:0

Nije bilo golova, a Mažić je pokazao sedam žutih kartona.

11. utakmica – 12. septembar 2014. – 149. večiti derbi Crvena zvezda – Partizan 3:1 (1:1)

Zvezda je kao domaćin pobedila, a golove za domaće su dali Vijeira 27, 50 i Katai 55, dok je u meču sa osam žutih kartona pogodak za Partizan postigao Stevanović u 45. minutu.

12. utakmica – 12. septembar 2016. 152. derbi Partizan – C.zvezda 1:0 (0:0)

Meč je rešen u 89. minutu, kada je Saša Ilić poslao visinsku loptu u šesnaesterac, Đurđić je glavom spustio za Leonarda, koji je usamljen šutirao snažno, jako i savladao Manojlovića sa nekoliko metara!

13. utakmica – 27. maj 2017. Finale Kupa Srbije Partizan – Crvena zvezda 1:0 (1:0)

Fudbaleri Partizana savladali su Crvenu zvezdu 1:0 i osvojili Kup Srbije za duplu krunu u sezoni 2016/2017.

Meč pred skoro 25.000 gledalaca u Humskoj rešio je štoper Nikola Milenković golom glavom u 42. minutu, u poslednjem nastupu u crno-belom dresu!

Partizan je tako zaokružio sezonu sa 37 utakmica bez poraza u nizu, osvojio peti Kup od osamostaljenja Srbije, a 14. u istoriji. Crno-beli su šesti put u klupskoj istoriji osvojili duplu krunu.

Fudbaleri Crvene zvezde napravili su špalir kolegama iz Partizana posle poraza u finalu Kupa Srbije.

Mažić je pokazao četiri žuta kartona.

Ukupan bilan na večitim derbijima koje je sudio Mažić

U 13 mečeva koliko je Mažić sudio Crvena zvezda je slavila pet, a Partizan šest puta, dok su 2 meča okončana bez pobednika.

U prvenstvenim okršajima skor večitih kada sudi Mažić je 4:4, dok u Kupu Zvezda ima dve pobede, i ni u jednom od mečeva igranih 2012. godine nije primila gol. Partizan je kada je Kup u pitanju pobedio jednom, u maju ove godine.