27.01.2018 u 22:13
0

„NULA“ PARTIZANA NA PRVOM TESTU! Tavamba i Tošić se ispromašivali protiv Poljaka!

Fudbaleri Partizana su prvi pripremni meč na Kipru protiv Gornjika, trećeplasiranog tima iz Poljske, odigrali bez golova – 0:0.

Miroslav Đukić je u prvom poluvremenu ukazao šansu poslednjim pojačanjima Juriju Vakulku i Đorđu Ivanoviću, dok zbog manjih povreda nije bilo Sejdube Sume, Ognjena Ožegovića i Danila Pantića.

Crno-beli su najbliži golu bili tokom prvog poluvremena, posebno tokom druge polovine. Ozbiljnu šansu u 27. minutu imao je Jevtović kada je poslao loptu pod prečku sa oko 25 metara.

Samo nekoliko minuta kasnije Tavamba umalo nije savladao golmana Gornjika. Potom je na odbijenu loptu natrčao Tošić, ali je i ovog puta siguran bio čuvar mreže Poljaka Pavlovski. U finišu poluvremena Tošić je uputio odličan šut iz slobodnog udarca, međutim, i ovog puta je golman Gornjika bio snalažljiviji, pa je ostalo 0:0.

Miroslav Đukić je u drugom delu na teren poslao novi tim. Drugi deo meča nije bio posebno interesantan. Crno-beli su prvu i jedinu pravu šansu u nastavku imali u 76. minutu preko Armina Đerleka, koji je šutirao pored gola nakon dobrog prodora levog beka Miletića.

PARTIZAN (prvo poluvreme): Jovičić, Vulićević, Nemanja R. Miletić, Mitrović, Antonov, Jevtović, Vakulko,Tošić, Ivanović, Janković, Tavamba.

PARTIZAN (drugo poluvreme): Jovičić, Cucin, Marković, Ostojić, N. G. Miletić, Radin, Nišić (od 84. Ilić), S. Jovanović, Đerlek, Urošević, Đ. Jovanović.