02.04.2018 u 00:02
0

PUKLA PETARDA U LUČANIMA: Crveno-beli sa 12 bodova prednosti čekaju Zemun i poslednje kolo! (VIDEO)

Fudbaleri Crvene zvezde u meču 29. kola Superlige gostovali su u Lučanima i pobedili ekipu Mladosti sa veoma ubedljivih 2:5 (1:2).

Već na samom startu se moglo primetiti da crveno-beli imaju veliku želju da pobede, pa je posle samo 20 sekundi Milan Rodić imao prvu veliku šansu, ali se tada istakao Krznarić.

Ipak, posle dve dobre prilike, Zvezda dolazi u vođstvo u 17. minutu preko, danas veoma raspoloženog Slavoljuba Srnića.

Mladost je 10 minuta pred kraj prvog dela uzvratila preko Pavlovića, ali se Babić sjajno snašao u šesnaestercu Mladosti nakon kornera koji je izveo Srnić, i odveo svoj tim na odmor sa prednošću.

Drugo poluvreme je počelo u malo sporijem ritmu, ali kako je vreme odmicalo, utakmica je postajala sve interesantnija.

Najpre je Pešić prekinuo golgeterski post u 56. minutu sa penala, koji je sam i izborio, i tako odveo svoj tim na dva gola prednosti.

Neizvesnost je ponovo na kratko vratio večeras odlični Pavlović pogotkom glavom u 73. minut, a onda je Luka Ilić u 82. iskoristio sjajan centaršuta Jovičića i rutinski plasirao tu loptu iza leđa Krznarića.

Tačku na ovaj meč je stavio Aleksandar Pešić svojim drugim pogotkom danas, u 84. minutu.

Ova pobeda donosi Zvezdi neophodnu mirnoću pred poslednje kolo ligaškog dela, i ostavlja ih na prvom mestu sa 12 bodova prednosti u odnosu na večitog rivala.

Crveno-beli u poslednjem kolu dočekuju Zemun na "Marakani", nakon čega sledi delenje bodova i plej of, odnosno plej aut.

TOK MEČA

II POLUVREME

90. minut – KRAJ UTAKMICE U LUČANIMA! Fenomenalno su crveno-beli odigrali danas i zahvaljujući tome sačuvali 12 bodova prednosti nad Partizanom, pa sada mirno mogu ući u poslednje kolo ligaškog dela za ovu sezonu!

84. minut – GOOOOL! 2:5 Pešić! Postiže Zvezdin napadač drugi gol danas posle pauze od sedam mečeva, i stavlja tačku na ovaj meč kada je pobednik u pitanju

82. minut – GOOOOL! 2:4 Luka Ilić! Sjajno je Jovičić poslao povratnu loptu na tri metra od gola, odakle nije bilo teško Iliću da je sprovede u mrežu

80. minut – Filip Stojković dobija žuti karton, a dvostruki strelac u ekipi Mladosti Pavlović je napustio igru, zamenio ga je Mihajlović

79. minut – Izmena u Zvezdi, Radonjić ulazi umesto Srnića

73. minut – GOOOOL! 2:3, Pavlović! Radivojević je centrirao, a fudbaler Mladosti Pavlović je drugi put zatresao mrežu Zvezde

70. minut – Odlična šansa za Srnića nakon asistencije Milijaša, ali je fudbaler Zvezde izblokiran u poslednjim trenutcima

69. minut – Pokušao je Milijaš sa 25. metara iz slobodnog udarca, ali je Krznarić sjajno reagovao i izbacio loptu

67. minut – Prva promena i u ekipi Mladosti, Lazar Jovanoć je naputio igru, a na terenu je Bađi

64. minut – Prva izmena kod Crvene zvezde, Milijaš je ušao na teren, a napustio ga je Luka Adžić

56. minut – GOOOOOL! 1:3 – Pešić postiže 20. pogodak u sezoni nakon sedam utakmica bez postignutog gola. Preuzeo je odgovornost za penal koji je napravljen nad njim, šutirao jako po sredini gola i bio precizan

55. minut – PENAL ZA CRVENO-BELE! Bogdan Milošević je povukao za dres sa leđa Pešića i oborio ga na zemlju, a sudija Obradović nje imao dilemu i pokazao je na belu tačku

53. minut – Igra se dosta mirnije na početku drugog dela igre, crveno-belu su usporili tempo i čuvaju rezultat koji imaju

50. minut – Drugi žuti karton za fudbalere Mladosti, dobio ga je Petar Jovanović zbog povlačenja Stojkovića

46. minut – Krenuli su fudbaleri Mladosti sa centra u nadi da će u nastavku uspeti da nadoknade prednost crveno-belih

I POLUVREME

45+1. minut – KRAJ PRVOG POLUVREMENA U LUČANIMA! Crveno-beli nose prednost od jednog gola na kraju veoma uzbudljivih prvih 45. minuta!

44. minut – GOOOOOOL! 1:2 – Srđan Babić je sjajno reagovao nakon centaršuta Srnića iz kornera i poslao loptu uz samu stativu za prvenac u crveno-belom dresu

38. minut – Razigrali su se sada fudbaleri Mladosti, pokušao je Tumbasević glavom sa šesnaest metara ali je lopta otišla pored gola

36. minut – GOOOOL! 1:1 – Predrag Pavlović koristi prvu šansu svoje ekipe na ovom meču i donosi izjednačenje svojoj ekipi

27. minut – Sjajan udarac Jovičića sa 20 metara, ali je Krznarić sjajno reagovao i odbio loptu u korner

26. minut – Pokušao je Le Talek nakon kornera, ali je to otišlo preko gola

17. miunut – GOOOOOOOL! 0:1 – Pešić je nakon jedne brze akcije crveno-belih sjajno poslao loptu u prostor, što je iskoristio Slavoljub Srnić i u padu savladao Krznarića

15. minut – Crveno-beli potpuno dominiraju u prvih 15. minuta. Ugurali su igrače Mladosti u njihov šesnaesterac, neprestano napadaju, a domaćinu ne dozvoljavaju ni da pređu centar. Imali su i dve izgledne prilike, čak četiri kornera, ali je rezultat i dalje ne promenjen

8. minut – Sjajno se Pešić oslobodio svog čuvara u šesnaestrecu Mladosti, vratio povratnu loptu za Jovičića, a ovaj je sa 12 metara šutirao visoko preko gola

6. minut – Veliki pritisak vrše crveno-beli na igrače Mladosti, konstantno se igra na polovini Lučanaca, a nakon Rodića, i Pešić je imao priliku, ovaj put iz kornera, ali je šutirao glavom preko gola

1. minut – Počela je utakmica u Lučanima. Crveno-beli su prvi izveli loptu sa centra, i domah nakon 20 sekundi imali veliku šansu preko Milana Rodića, koji je snažno šutirao, ali je od svega izborio samo korner