05.04.2018 u 03:57
0

DEMONSTRACIJA SILE NA ENFILDU: Liverpul uništio Siti! Barsa autogolovima do pobede, Džeko spasao čast Rome!

Liverpul i Barselone stekli su ogromnu prednost protiv Mančester sitija i Rome u prvim utakmicama četvrtfinala Lige šampiona.

"Crveni" su na svom "Enfildu" razbili Mančester siti 3:0 (3:0), dok je Barsa na "Nou kampu" pobedila "vučicu" 4:1 (1:0).

Revanši su na programu u utorak 10. aprila.

Duelu premijerligaša pripao je epitet derbija četvrtfinala, s tim da je Mančester siti slovio za favorita. "Građani" su ove sezone delovali nezaustavljivo, titulu gotovo da su osvojili i u Ligi šampiona su mleli rivale…

A onda im se dogodio "crveni uragan"!

Tim Jirgena Klopa je demonstrirao silu u prvom poluvremenu i golovima Mohameda Salaha, Aleksa Okslejd-Čembrlena i Sadioa Manea već posle 45 minuta 3:0!

U nastavku nije bilo tako zanimljivo, što je "crvenima" odgovaralo, pa su sačuvali veliku prednost.

Ekipa Pepa Gvardiole, koliko god jaka bila, sada se nalazi pred nemogućom misijom u revanšu.

Nevolja po Klopa i Liverpul je povreda Mohameda Salaha. Egipćanin se požalio na bol u preponama, pa je zamenjen u ranoj fazi drugog poluvremena.

I Barselona je bila ubedljiva, ali zahvaljujući greškama fudbalera Rome.

Domaćin je na "Nou kampu" poveo 2:0 autogolovima De Rosija i Manolasa u 38. i 55. minutu!

Neverovatno zvuči podatak da su Barsini rivali ove sezone u Ligi šampiona čak pet puta tresli mreže!

"Vučica" se još nije oporavila od tog drugog šoka, a Đerar Pike je povisio na 3:0 (59. minut).

Gosti su propustili nekoliko prilika za gol, pa im je u finišu čast spasao Edin Džeko pogotkom u 80. minutu.

Međutim, konačan rezultat postavio je Luis Suarez u 87. minutu, posle još jedne greške gostiju, jer mu je šansu namestio Gonalon.

Mora se dodati da Lionel Mesi nije bio na svom nivou, što ne čudi, jer je tek "izašao" iz povrede. Ipak, i bez Argentinca u punoj snazi, Barsa je završila posao.

Kapiten reprezentacije Srbije Aleksandar Kolarov odigrao je ceo meč za Romu.

Juče su odigrane prve dve četvrtfinalne utakmice, Real je u Torinu savladao Juventus 3:0, dok je Bajern slavio u Sevilji 2:1.