29.09.2018 u 20:11
0

SLAVLJE CRNO-BELIH: Košarkaši Partizana pobedili Cedevitu!

Košarkaši Partizana pobedili su Cedevitu u Zagrebu u utakmici prvog kola ABA lige.

Posle drame, Cedevita – Partizan 84:87 (17:28, 15:25, 26:18, 26:16).

Partizan je odigrao fantastično prvo poluvreme, u kome je bukvalno razmontirao Cedevitu. Domaćin nije znao šta ga je snašno, izgledao je kao "ratbijena vojska".

Ali se onda u nastavku sve promenilo, domaćin je uspeo da istopi zaostatak i stigne na samo poen "minusa". Beogradski tim se posle trilera u finišu ipak na kraju radovao.

Crno-beli su već u finišu prve deonice stekli dvocifrenu prednost (24:14), a sredinom druge su prebacili i "plus 20" – 45:26. Tu razliku su uspeli da održe do odlaska na odmor – 53:32.

Cedevita se tokom desetominutne pauze konsolidovala i u drugom poluvremenu zaigrala daleko agresivnije i bolje, isto kao i u polufinalu ABA Superkupa protiv Crvene zvezde.

Treća deonica počela je serijom ekipe Sita Alonsa 10:0, ali je taj napad odbio Vanja Marinković sa dve vezane trojke. Crno-beli su do kraja te četvrtine uspeli da održe dvocifrenu razliku. Međutim, domaćin je tu granicu probio serijom u uvodu poslednje deonice i prišao na 66:73.

Na pet minuta pre kraja Cedevita se spustila na samo 74:78, na tri i po do kraja na 76:78, a u 39. minutu i na 78:79. Tada je Rade Zagorac preuzeo odgovornost i pogodio trojku (82:78), čime je odbio poslednji napad domaćina.

Crno-beli su u finišu uspeli da sačuvaju prednost do konačnih 87:84.

Vanja Marinković je igrao sjajno, ubacio je 25 poena, a odličan je bio i Đorđe Gagić sa 13 poena i osam skokova, s tim da je zbog pet prekršaja napustio igru u 36. minutu.

Rade Zagorac je meč završio sa 12 poena, a Džok Lendejl sa 11.

Kod Cedevite su najbolji bili Kobs i Bel sa po 19 poena, dok je Benite dodao 11.