29.05.2019 u 18:56
0

POBEDA CRVENO-BELIH: Košarkaši Zvezde savladali Borac i bez poraza okončali grupnu fazu Superlige Srbije!

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Borac 86:58 i bez poraza okončali grupnu fazu Superlige Srbije.

Crveno-beli su do desete pobede u Grupi A stigli zahvaljujući dominantnoj igri u drugom poluvremenu u kojem je postigla skoro 50 poena.

Zvezda je brzo povela 16:4, ali Čačani serijom trojki preokreću na 31:25, te ostaju u egalu do kraja poluvremena (37:37).

Međutim, gosti nisu imali rešenje za presing domaćina u drugih 20 minuta, promašivali su i penale, dok je Zvezdu služio spoljni šut pa na kraju stiže do impresivnih +28.

Zvezdu je predvodio Dušan Ristić sa 16 poena i 9 skokova, po 14 su postigli Bili Beron i Kelvin Kresvel Rivers, a dvocifren učinak imao je i Ognjen Dobrić sa 10 poena.

Najefikasniji u ekipi Borca bio je Nikola Kočović sa 15 poena uz po 4 skoka i asistencije, 12 je ubacio Uroš Čarapić, a 10 je dodao Radovan Đoković, koji je šest puta izgubio loptu u Pioniru.

Zvezda će u polufinalu plej-ofa Superlige igrati sa Mega Bemaksom, dok će u drugom bitku voditi Partizan i FMP.

U prvom meču poslednjeg kola ove grupe, FMP je pobedio OKK Beograd 97:87. Od 20h igraju Dunav i Zlatibor.

Zvezda sa tri trojke u prvih pet minuta stiže dovocifrene prednosti 16:4. Potom je proradio šut kod gostiju, pogađaju šest od sedam pokušaja za tri za seriju 27:9 i preokret na 31:25.

Međutim, crveno-beli tada "zatežu" odbranu, Čačani promašuju nekoliko slobodnih bacanja, a Zvezda to kažnjava i serijom 10:0 donosi novi preokret na 35:31.

Oscilacije u igri dva tima se nastavljaju u finišu poluvremena, Zvezda opet staje, Borac se popravlja u završnici i vraća meč u potpuni egal posle prvih 20 minuta – 37:37.

U trećoj četvrtini Zvezda konačno ulazi u ritam bez oscilacija, trojkama Berona i Lazića pravi seriju 7:0 za novu dvocifrenu prednost (51:41).

Gosti iz Čačka su se teško nosili sa presingom crveno-belih, uz to su nastavili da promašuju slobodna bacanja (3/10), pa Zvezda sa +10 ulazi u poslednji kvartal susreta – 58:48.