15.10.2016 u 20:49
0

RAZBILI AMERIKANCE: Odrali ih za medalju i postali vladari sveta

Reprezentacija Srbije osvojila je zlatnu medalju pošto je u finalu Svetskog prvenstva u basketu 3×3 u kineskom Gvangdžuu, savladala Sjedinjene Američke Države 21:16

Dušan Domović-Bulut, Đorđe Majstorović, Marko Ždero i Marko Savić savladali su u polufinalu Španiju 17:13.

Naši basketaši su u četvrtfinalu deklasirali Holandiju 22:10, dok je SAD do borbe za zlato stigao pobedivši branioca svetske titule Katar 12:11 u četvrtfinalu, a potom su u polufinalu savladali i prvaka Evrope Sloveniju 17:15.

Ovo je bilo treće uzastopno finale SP za srpske basketaše, koji su osvojili premijerno izdanje 2012. u Atini, dok su pre dve godine poraženi od Katara u Moskvi.