KOŠARKAŠKA REPREZENTACIJA SRBIJE: U ponedeljak će se saznati imena rivala u grupi kvalifikacija za Eurobasket 2021!

Košarkaška reprezentacija Srbije u ponedeljak će saznati imena rivala u grupi kvalifikacija za Eurobasket 2021, a FIBA je objavila da će "orlovi" biti svrstani u prvi šešir uoči žreba u Minhenu.

Na žrebu će se naći 32 zemlje koje će biti podeljene u osam grupa po četiri tima. Igraće se po "round robin" sistemu, odnosno svaka ekipa sa svakom, i to kod kuće i na strani, a po tri najbolja tima iz svake grupe izboriće plasman na Evropsko prvenstvo.

Kvalifikacije će igrati i domaćini Eurobasketa, tačnije Nemačka, Češka, Gruzija i Italija, ali van konkurencije, pa će iz grupa, u kojima će oni biti smešteni, plasman na EP izboriti po dva najbolja tima.

SASTAVI ŠEŠIRA

Prvi šešir: Španija, Francuska, Srbija, Litvanija

Drugi šešir: Slovenija, Grčka, Hrvatska, Rusija

Treći šešir: Italija, Letonija, Turska, Ukrajina

Četvrti šešir: Finska, Nemačka, Češka, Poljska

Peti šešir: Gruzija, Crna Gora, Belgija, Izrael

Šesti šešir: Mađarska, BiH, Holandija, Makedonija

Sedmi šešir: Estonija, Bugarska, Švedska, Austrija

Osmi šešir: Albanija/Belorusija/Danska, Slovačka/Kipar/Rumunija, Luksemburg/tzv.Kosovo/Velika Britanija, Švajcarska/Portugal/Island

Saopšteno je da su šeširi uoči žreba pravljeni prema rang listi FIBA, a poslednji, osmi šešir biće kompletiran posle odigravanja treće runde predkvalifikacija, koje su na programu od 3. do 21. avgusta.

Žreb, koji će u ponedeljak biti održan u Minhenu, biće poludirigovan, a objavljeno je po kojem sistemu će biti održan.

 

 

Izvor: Kurir
Foto: YouTube/ Printscreen

Pratite nas na društvenim mrežama

Preporučene vesti



Podeli novost

HappyTV

Petak
04:30  Rano jutro
06:45  Dobro jutro Srbijo
11:30  Parovi - Jutarnja kafica
11:55  Vesti
12:05  Parovi - Jutarnja kafica
12:55  Vesti
13:05  Parovi - Jutarnja kafica
13:55  Vesti
14:05  Serija: Kazna
15:15  Posle ručka
17:30  Telemaster
18:10  Serija: Kazna
19:00  Upoznajte Parove
21:00  Provodadžija
22:00  Parovi - Vruća stolica
02:30  Parovi - Noćobdije
04:30  Rano jutro