18.08.2019 u 09:38
0

MLADI KOŠARKAŠI U USPONU: POBEDA u Italiji !

Kadetska reprezentacija Srbije, igrači rođeni 2003. godine i mlađi, zauzela je sedmo mesto na Evropskom prvenstvu u Udinama.

Izabranici selektora Saše Nikitovića u poslednjem meču na šampionatu odigrali su veoma dobro i ubedljivo savladali selekciju Hrvatske.

Posle izjednačenog prvog poluvrmeena, srpski kadeti su igrali furiozno u trećoj četvrtini koju su dobili sa 20 poena razlike i na taj način rešili sve dileme oko konačnog ishoda: Srbija U16 – Hrvatska U16 99:81 (16:23, 26:19, 33:13, 24:26).

Prilično izjednačena borba vodila se na samom početku utakmice. U osmom minutu rezultat je bio 14:14, ali je hrvatski tim serijom 9:2 stekao osetniju prednost – 23:16 na kraju prve četvrtine.

U nastavku susreta srpski kadeti su zaigrali daleko bolje u preciznije u napadu. Rezultat takve igre odrazio se na rezultat i vođstvo našeg tima od 36:30 u 17. minutu.

Međutim, finiš prvog poluvremena pripao je selekciji Hrvatske koja stiže do izjednačenja – 42:42.

Do pravog ritma reprezentativci Srbije došli su na početku drugog poluvremena.

Počeli su da materijalizuju ofanzivne skokove, pogađaju trojke, što im je omogućilo da u 25. minutu dođu do dvocifrenog vođstva – 57:47.

Razigrali su se srpski kadeti. Sjajnom Beliću, pridružili su se Branković, Radovanović i Petrović tako da je do kraja treće četvrtine sve bilo rešeno – 75:55.

Do završetka susreta nije bilo opuštanja, naš mladi tim odigrao je maksimalno koncentrisano i ostvario ubedljivu pobedu – 99:81.