09.05.2016 u 03:45
0

UBEDLJIVA POBEDA CRVENO- BELIH: Plus 40 u duelu sa Tamišom!

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras Tamiš iz Pančeva sa 94:54 (18:9, 29:20, 17:15, 30:10), u prvom kolu Superlige Srbije.

Izabranici Dejana Radonjića, ubedljivom igrom savladali su goste iz Pančeva i na taj način uspešno startovali sa odbranom titule u domaćem prvenstvu.

Tamiš je hrabro ušao u meč i u prvih 15 minuta, gostujući tim je imao rezultatski priključak. Crveno-beli su tada počeli da igraju znatno jaču odbranu, pa se na odmor otišlo sa plus 18 za beogradski tim.

U drugom poluvremenu Zvezda je pokazala individualni kvalitet, dok gosti iz Pančeva nisu mogli da isprate tempo crveno-belih, pa je razlika na kraju bila i maksimalnih plus 40.

Najefikasniji u timu Crvene zvezde bio je Marko Simonović sa 15 poena, Nemanja Dangubić je dodao 12, dok je Kvinsi Miler meč završio sa 11 poena.

Kod Tamiša, Vujović Nikola je ubacio 11, dok je Dušan Kruščić dodao 10 poena.

Izvor: Tanjug