NEUSPEH PA SUKOB: Trener Partizana nakon poraza ušao u klinč sa navijačima u Atini, jedva sprečena tuča!

 

Košarkaši Partizana poraženi su večeras od AEK-a u Atini sa 91:81 (22:14, 20:19, 20:29, 27:19), u utakmici 6.kola E grupe FIBA Lige šampiona.

Crno-belima je ovo treći poraz, a Atinjani sada imaju skor 4-2.

Najefikasnji u grčkom timu bio je Dušan Šakota sa 19 poena, dok je u Partizanu Vilijam Hačer postigao 18.

Aleksandar Džikić bio je ljut na sudije. Nezadovoljstvo suđenjem se taložilo, da bi posle čudne odluke da dosudi faul Marinkovićuna Vilijamsu u trenutku kad Ukić postiže koš, kulminiralo.

Dobio je Džikić tehničku, Šakota pogodio slobodno bacanje, a poklon-napad rešio trojkom. Partizan je umesto napada na minus devet, krenuo u nemoguću misiju sa minus 13.

U tom trenutku su se strasti uzburkale, Džikiću je nešto objašnjavao i Zdovc posle meča, a dok je izlazio sa parketa trener Partizana je imao bliski kontakt sa navijačem domaćih.

U sledećem kolu, Partizan narednog utorka dočekuje italijanski Sasari.

E grupa:

AEK – Partizan 91:81 (22:18, 20:19, 22:29, 27:19)

Šarlroa – Zelena gora 86:69 (20:22, 27:19, 18:13, 21:15)

Utorak:

Bešiktaš – Solnok 89:74 (20:24, 24:17, 25:17, 20:16)

Sasari – Ludvigzburg 79:80 (19:18, 20:15, 20:25, 20:22)

Tabela: Bešiktaš 6-0, Ludvigzburg i AEK po 4-2, Partizan 3-3, Sasari, Zelena gora i Šarlroa po 2-4, Solnok 1-5.

D grupa:

Mornar – Juventus 73:75 (18:21, 18:21, 16:17, 21:16)

Cibona – Strazbur 89:88, posle produžetka (18:11, 19:22, 22:20, 17:23, 17:12)

Avelino – Tenerife 75:76 (17:27, 16:11, 21:17, 21:21)

Utorak:

Mega Leks – Ostende 76:70 (21:25, 14:23, 18:7, 23:15)

Tabela: Juventus 5-1, Avelino i Tenerife po 4-2, Strazbur 3-3, Mega Leks, Ostende, Mornar i Cibona po 2-4.

Tanjug
Foto: Arhiva
 

Pratite nas na društvenim mrežama

Preporučene vesti



Podeli novost

HappyTV

Utorak
04:30  Rano jutro
06:45  Dobro jutro Srbijo
11:30  Kviz: Naslovna strana
11:55  Vesti
12:05  Provodadžija
12:55  Vesti
13:05  Provodadžija
13:55  Vesti
14:05  Serija: Suze moje sestre (R)
15:15  Posle ručka
17:30  Telemaster
18:10  Serija: Suze moje sestre
19:00  Upoznajte Parove
21:00  Provodadžija
22:00  Sudbine
23:00  Novajlije - Live
02:30  Posle ručka