08.04.2017 u 01:44
0

ZVEZDA OSTALA BEZ TOP 8 EVROLIGE: Izgubila od Darušafake 78:62!

Ni 16 pobeda nije bilo dovoljno crveno-belima da osiguraju prolaz u četvrtfinale! Ni sjajna serija od sedam trijumfa, ni pomeranje granica i rerkordi, ni to što su redom dobijali prvake Evrope… Na redu je novo čudo na Bosforu ili kraj Evrolige za ovu sezonu – samo pobednik ide među osam najboljih.

Zvezda 58:51 (25:14, 18:18, 12:17)

30' – Crveno-beli su odigrali loš napad i stigla je kazna, Bertans je pogodio uz faul – 55:49.

29' – Vratila se Zvezda! Kuzmić je siguran posle dobre akcije – 52:49.

ČETVRTA ČETVRTINA U TOKU:

28' – Dženkins nastavlja da nosi Zvezdu, još jedan pogodak sa distance Amerikanca postavio je 52:47.

28' – Zakucao je sjajno Ognjen Kuzmić, ali onda i posle dobre odbrane crveno-belih, promašio otvoren šut iz reketa – 52:45.

26' – Dženkins je još jednom bio precizan sa distance – 50:43, Lazić je u narednom napadu bio sam, ali nije uspeo da pogodi šut sa distance.

25' – Vilbekin je postigao ludu trojku na isteku napada, ali je istom merom uzvratio Nejt Volters – 50:41.

TREĆA ČETVRTINA U TOKU:

22' – Nije mogla Zvezda ništa na startu treće deonice, tri napada nisu iskoristili crveno-beli, na drugoj strani Moerman je bio precizan za 47:32.

21' – Promešao je karte Radonjić na startu, Gudurić je počeo u startnoj petorci. Prve poene u nastavku postigao je Skoti Vilbekin – 45:32.

DRUGA ČETVRTINA U TOKU Darušafaka – Zvezda 34:18 (25:14)

14' – Kako se Darušafaka ekspresno odlepila na plus 14… Nema Zvezda rešenje za Klajburna i Vonamejkera, prvi je pogodio tešku "dvojku", a drugi trojku za 32:18 i tajm-aut Radonjića na samom startu 14. minuta.

13' – Posle odličnog dodavanja Gudurića blokadu je dobio Bjelica, ali je Zvezda dva i po minuta držala Darušafaku na dva poena – 27:18.

11' – Pogađa Simonović posle ofanzivnog skoka, ali ni i Volters i Bjelica, koji su promašili dva zicera zaredom pri rezultatu 25:16.

PRVA ČETVRTINA U TOKU Darušafaka – Zvezda 19:11

7' – Tačno na isteku sedmog minuta je Ognjen Kuzmić zaradio već drugu ličnu grešku, zamenio ga je Bjelica.

6' Gotovo da ne promašuje domaćin. Klajburn je stigao do šestog poena, trojku je pogodio Vilbekin, Žižić lako zakucao… Već 17 poena je primila Zvezda za nepunih šest minuta, uzvratili su Lazić i Dangubić odličnim prodorom – 17:9.

4' – Dangubić čini sve da brani Klajburna, koji ima i sreće prilikom šuta, a konačno je uzvratio Kuzmić i zakucao, prvi poeni za Zvezdu na početku četvrtog minuta – 10:2.

2' – Vrlo loš početak Zvezde… Neprecizni su bili Lazić, Kuzmić i Dangubić, Darušafaka je iskoristila svaku šansu, najopasniji su očekivano Vonamejker i Klajburn koji je zakucao u kontri posle izgubljene lopte Mitrovića za 8:0. Tajm-aut Radonjića pre isteka drugog minuta!

1' – Odmah je dosuđen faul Laziću, nad Vonamejkerom, koji je potom poentirao za 2:0.

1' – POČELA JE UTAKMICA U ISTANBULU!