19.10.2017 u 03:02
0

ISPUSTILI POBEDU: Partizan poražen u drugom kolu Evrokupa!

Košarkaši Partizana poraženi kod kuće od Lijetuvos Ritasa sa, 90:81, u drugom kolu Evrokupa.

Pobedu litvanskom klubu doneo je Džimi Beron koji je pogodio odlučujuće šuteve u poslednja dva minuta utakmice.

Crno-beli su ceo meč odigrali na viskom nivou, prvo poluvreme je bilo najbolje u dosadašnjem delu sezone, ali su na kraju ipak popustili.

Najefikasniji kod Partizana bio je ponovo Patrik Miler koji je meč završio sa 24 poena. Dobar je bio i Vilijams-Gosa sa 11 poena i šest asistencija.

U pobedničkom timu Geidraitis je postigao 28, Mavrokefalidis 26, dok je Beron ubacio 11, ali su dve trojke na kraju meča bile odlučujuće.

Crno-beli su odlično otvorili utakmicu i već posle tri minuta igra imali prednost od 8:0. Ipak, Litvancu su uspeli da se vrate, pa je prva deonica završena rezultatom 17:15 za Partizan.

U drugoj četvrtini viđena je prava rapsodija pošto je "palo" 50 poena. Na poluvreme se otišlo sa rezultatom 43:39 za crno-bele i igra višestrukog šampiona Srbije izlgedala je obećavajuće.

Tokom treće deonice timovi su se smenjivali u vođstvu, a onda je u četvrtom periodu usledio rasplet. Miler je nosio Partizan, ali je Beron na dva i po minuta pogodio trojku sa 10 metara za 76:74. U narednom napadu i Mavrokefalidis je ubacio trojku i Partizan je tako slomljen.

Do kraja meča Ritas je pogodio još neke važne šuteve, pre svega Beron, pa je tako litvanski klub zabeležio prvu pobedu, dok je Partizan doživeo i drugi poraz, 90:81.