21.10.2017 u 02:55
0

ZVEZDIN ČAS KOŠARKE: Moćna Barselona pala u „Pioniru“! (foto)

Šampion ABA lige ostvario je fenomenalnu pobedu nad ekipom kojoj su projektovali odlazak na fajnal for.

Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su prvu pobedu u Evroligi ove sezone. Zvezda je srušila moćnu Barselonu sa 90:82 i nanela joj prvi poraz u sezoni (računajuči i špansku ligu)

Prava drama je viđena u poslednjih tri minuta meča. Zvezda je imala 73:69, ali je Barselona uspela da preokrene i povede sa 79:80.

Na minut i po pre kraja Zvezda ima 84:82 i loptu u posedu a Ročesti donosi plus 4 86:82. Zvezda je ponovo odbranila napad, ali je Feldin izgubio loptu.

Na 35 sekudni Tomić promašuje i Zveda kreće u pobednički napad. Naravno, Barselona je pokušavala faulovima da ih poremeti.

Zvezda je bila bolja tokom cele utakmice i imala je često između 10 i 14 poena razlike 55:41, ali su pali u finišu i dozvolili da ih rival stigne.

Na kraju su Ročesti i Bjelica preuzeli odgovornost, a njih dvojica su odigrali i najbolje utakmicu. Bjelica je ubacio 23, a Ročesti 23 poena.