07.11.2017 u 05:03
0

BEZ DRAME U „PIONIRU“: Zvezda trojkama izrešetala Partizan, Bjelica ubacio 29 poena! (VIDEO, FOTO)

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u prvom ovosezonskom "večitom derbiju" ekipu Partizana (84:100) u dvorani "Aleksandar Nikolić" u okviru 7. kola Abalige.

Zvezda je vodila tokom čitavog meča i držala kontrolu rezultata u svojim rukama, da bi samu završnicu meča mirno priveli kraju i u najvažniji momentima se odvojili na nedostižnih 15 poena razlike.

Najbolji u domaćim redovima su bili Veličković sa 18 poena, Vilijams Gos sa 17 i Miler sa 15 poena, dok su crveno-bele predvodili Bjelica sa 29 poena, Feldin sa 15 i Ročesti sa 14 poena.

Košarkaši Zvezde su fenomenalno šutirali trojke tokom čitavog meča, a od samog starta smo gledali veoma otvorenu utakmicu.

Zvezda nakon ove utakmice ima skor od 5:2, dok je Partizana sada na 4:3, Budućnost je prva sa 6:1, dok Cedevita ima identičan skor kao Zvezda 5:2 ali i pobedu iz međusobnog duela ove dve ekipe.

TOK MEČA:

IV ČETVRTINA

40. minut – (84:100) KRAJ UTAKMICE U "PIONIRU"! Prvi ovosezonski derbi je pripao Zvezdi, koja je rezultatski tokom čitavog meča vodila i pitala se za krajnji ishod ove utakmice.

38. minut – (80:95) I Dangubić sada pogađa trojku i ponovo vodi Zvezdu na plus 15

36. minut – (78:92) Zvezda sada potpuno rezultatski kontroliše utakmicu, ubacili su crveno-beli još jednu trojku, ovaj put je to učinio Pero Antić

34. minut – (74:89) Gde je stao Bjelica, nastavio je Ročesti, treća vezana trojka za crveno-bele, a onda Bjelica svojim 29 poena odveo Zvezdu na plus 15

33. minut – (72:84) Rasplamsala se igra u poslednjih 10 minuta, Partizan je u jednom trenutku stigao na minus 6 (70:76) ali je onda Bjelica uzvratio trojkom, da bi Veličković pogodcima sa penala ponovo doveo Zvezdu na minus 7, ali Bjelica je još jednom trojkom vratio Zvezdu na dvocifrenu prednost, ovaj put od 12 poena

31. minut – (68:76) Marinković je otvorio poslednju četvrtinu pogotkom za tri poena, a onda su Bjelica i Veličković pogodili za dva

III ČETVRTINA

30. minut – KRAJ TREĆE ČETVRTINE! Protekla je dosta mirnije ova deonica, veliki broj slobodnih bacanja je viđen na obe strane, uglavnom se igralo koš za koš, pa je i nakon 30. minuta prednost za Crvenu zvezdu identična kao na poluvremu plus 11

28. minut – (59:66) Tehničku grešku je dobila klupa crveno-belih nakon što je Alimpijević tražio faul nad Jovanovićem, a Veličković je to iskoristio sa dva pogođena penala od tri i istopio Zvezdinu prednost na 7 poena

27. minut – (55:64) Pogađaju Feldin i Veličković pa Zvezda i dalje ostaje na plus 9, a onda je Feldin uspeo da realizuje dva bacanja i odvede crveno-bele ponovo na 11 poena prednosti, da bi Gos trojkom istopio tu prednost na 9 poena razlike

25. minut – (51:60) Miler pogađa zicer zbog čega odmah reaguje Alimpijević minutom odmora

24. minut – (49:60) Vilijams Gos ponovo vraća na Partizan na -11, a onda Jovanović pravi faul u napadu

22. minut – (44:58) Odvaja se Zvezda za prva dva minuta treće četvrtine na plus 14

II ČETVRTINA

20. minut – (42:53) KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Fenomenalnih 20 minuta u "Pioniru" i veoma visok tempo u kome su košarkaši Zvezde i Partizana su postigli 93 poena!

19. minut – (42:51) Pogodio je Veličković za dva nakon odlične kontre, a onda je Bjelica pogodio 8 trojku za crveno-bele iz 14 pokušaja, a onda Aranitović dobija tehničku grešku zbog faula nad Antićem koji je imao tri bacanja, ali je pogodio dva, a lopta je ponovo dodeljena Zvezdi

17. minut(38:45) Zatražio je trener crveno-belih Alimpijević tajm-auta, ali je planirani napad odmah propao jer Fledin nije izveo loptu iz auta za planiranih 5 sekundi pa je lopta dodeljena Partizanu, što je Marinković iskoristio odličnim prodorom i pogodoio za 2, ali je u sledećem napadu Pera Antić pogodio zatri

16. minut – (36:42) Imao je Lesor priliku za 2+1 ali je promašio slobodno bacanje, a onda je na drugoj strani Veličković došao do svojih prvih poena

15. minut – (32:40) Iskoristio je Bjelica dva slobodna bacanja i ponovo odveo Zvezdu na plus 11, ali je odmah u sledećem napadu Gos ponovo uzvratio trojkom za svoj 11 poen

14. minut – (29:38) Ne staju crveno i crno-beli sa šutevima za tri poena, pravi trojkaški rat je u toku, Gos je pogodio za Partizan, ali je onda Antić promašio iz velike daljine, da bi nakon faula crno-belih u napadu Ročesti pogodio za dva poena

13. minut – (26:36) Nikolić je odmah zatražio novi tajm-aut čim se Zvezda odvojila na 10 poena prednosti, a Miler je to iskoristio pa je u prvo sledećem napadu pogodio za dva, ali je Feldin odmah uzvratio trećom trojkom, na šta mu je na drugoj strani u sledećem napadu istom merom odgovorio Patrik Miler, da bi u sledećem napadu crveno-belih Dangubić dobio tri bacanja jer je fauliran na šutu van 6,75 metara, ali je pogodio samo dva

11. minut – (21:31) Crveno-beli i ovu deonicu otvaraju trojkom, ovaj put je precizan bio Ročesti, ovo je njegova druga trojka

I ČETVRTINA:

10. minut – (21:26) KRAJ PRVE ČETVRTINE! Odličan basket smo gledali u prvih 10 minuta. Obe ekipe su raspoložene napadački pa je za prvih 10 minuta viđeno 47 poena. Crveno-beli su posebno raspoloženi u šutu za tri poena

8. minut – (19:24) Pogađa Lesor dva slobodna bacanja i odvodi Zvezdu na plus 5

7. minut – (19:22) Vratio se Partizan potpuno u igru i na samo minus 1 nakon tajm-auta Mute Nikolića pogodcima Gosa, Samujelsa i Šalića, ali je onda Lesor još jednom sjajno zakucao i ponovo vratio Zvezdu na plus 3

6. minut – (15:18) Prijala je pauza Partizanu, Gos je bio mirne ruke pri trojci

4. minut – (9:16) Odlično su obe ekipe otvorile napadački utakmicu, Zvezda je u prva četiri minuta već ispunila bonus, ali su crveno-beli veoma raspoloiženi u šutu za 3 poena, čak četiri šuta van 6,75 metara su ušla u koš, od čega je dva puta pogađao Feldin

1. minut – Počela je utakmica u "Pioniru", a otvorio je Fledin trojkom na samom startu