06.12.2017 u 02:03
0

Partizan opet pao u Evrokupu: Crno – beli bez prvog pleja nisu imali šanse u Litvaniji!!

Košarkaši Partizan NIS-a borili su se protiv Lijetuvos Ritasa ali su na kraju poraženi sa 93:75

Utakmica je odigrasna u Viljnusu , a crno – beli su se držali do treće četvrtine kada je rival napravio nedostižnu prednost.

Crno-beli su na ovom meču ponovo biti nekompletni, jer zbog povrede nije otputovao kapiten Novica Veličković, dok prvi plejmejker Vilijams Gos nije ulazio u igru.

Ključni momenat meča bio je polovinom trećeg perioda kod rezultata 58:55 za Lijetuvus.

Partizan je propustio napad, a onda su Litvanci serijom 6-0 prelomili meč 64;55, a malo kasnije i 72:56 na startu poslednje deonice.

Inače, Lijetuvos je imao prednost od 11 poena na poluvremenu, ali je Partizan uspeo da se vrati i da bude u egalu sve do 27. minuta, kada je protivnik prelomio.

Miler je ubacio 20 poena, Šalić 15, a Tanasković 11.

LIJETUVOS RITAS – PARTIZAN 93:75 (22:19, 25:17, 22:20, 24:19)

Lijetuvos: Sirvidis , Madgen 7, Normantas 2, Kramer 12, Lukauskis 2, Mavrokefalidis 8, Ehodas 10, Baron 22, Jomantas , Giedritis 9, Peterson 21

Partizan: Miler 20, Vilijams Gos, Tadić, Aranitović 3, Marinković 7, Tanasković 11, Pecarski, Gavrilović 1, Andrić 5, Čakarević 7, Stevanović 6, Šalić 15

Partizan je poslednji u grupi sa jednom pobedom i 6 poraza, koliko ima i Bilbao. Limož koji je četvrti u grupi iz Lokomotive, Albe i Lijetuvus ima dve pobede i četiri poraza, a šanse Partizana za prolaz su u teoriji.