31.12.2017 u 04:46
0

CRNO-BELI NE PRESTAJU DA SE BRUKAJU: FMP u Železniku očitao lekciju Čankovom Partizanu!

Košarkaši FMP savladali su Partizan u Železniku u utakmici 14. kola ABA lige – 83:71 (17:17, 24:24, 27:21, 15:9).

"Panteri" su se sada na četvrtom mestu izjednačili sa Zadrom i Mornarom, svi imaju polovičan učinak 7-7, dok "parni valjak" nastavlja da tone, sa skorom 6-8 pao je na osmo mesto.

Crno-beli su doživeli peti poraz u poslednjih šest kola u regionalnoj ligi, čemu treba dodati i seriju neuspeha u Evrokupu.

FMP je ponovo bio koban za Partizan, kao i u polufinalu plej-ofa srpske Superlige prošle sezone.

Ovaj put do trijumfa su ga predvodili Jeremić sa 14 poena (4/8 za tri), Apić sa 13 i Čović sa devet poena i čak 14 asistencija!

Na drugoj strani bolji od ostalih bili su Andrić sa 16 poena (4/8 za tri) i Vilijams-Gos sa 14.

"Panteri" su utakmicu prelomili u trećoj četvrtini. Jeremić je pogađao trojke, nadovezao se Brusać sa pet uzastopnih poena, pa je prednost domaćina narasla na 57:48 u 25. minutu.

Crno-beli su u nastavku uspeli da priđu na samo dva poena zaostatka, ali je domaćin odbio taj napad i na kraju vođstvo uvećavao do konačnih 83:71.

FMP će borbu za četvrto mesto nastaviti 5. januara kada dočekuje direktnog konkurenta Mornar, a dan ranije Partizan će protiv Zadra na domaćem parketu pokušati da prekine crnu seriju.