19.03.2018 u 13:43
0

FANTASTIČNA NOĆ U NBA: Bjelica briljirao, Teo i Bobi imali epizodnu ulogu! (foto)

Nemanja Bjelica odigrao je još jednu fantastičnu utakmicu, dok su Miloš Teodosić i Boban Marjanović imali epizodne uloge u noćašnjim mečevima NBA lige.

Bjelica je u porazu Minesote od Hjuston Rokitsa (129:120) na terenu proveo 35 minuta i za to vreme postigao 15 poena (6-10 iz igre, 2-4 za tri), uz 6 skokova i 3 asistencije.

Međutim, Timbervulvsi nisu imali rešenja za izuzetno raspoložene ‘Rakete’ koje očigledno žele da sa trona skinu Golden Stejt – Hjuston je već posle prve četvrtine imao +15, na poluvremenu je ta razlika iznosila više od 20 poena, pa Minesota nije imala način da se vrati.

Najbolji kod ‘Vukova’ bio je Karl-Entoni Tauns sa 20 poena i 18 uhvaćenih lopti, dok je najefikasniji bio Džef Tig sa 23.

S druge strane, dominirao je Džejms Harden koji je zabeležio 34 poena (9-18 iz igre, 2-9 za tri, 14-14 penali), 12 asistencija i 4 skoka, a odlično ga je pratio Kris Pol koji je bio blizu tripl-dabla sa 18 poena, 8 skokova i 9 asistencija.

Ovim trijumfom Teksašani su se učvrstili na prvoj poziciji na Zapadu sa 56 pobeda i 14 poraza, dok je Minesota osma sa skorom 40-31.

U drugoj utakmici noćašnjeg programa Portland je nastavio neverovatan niz i ostvario 13. uzastopnu pobedu, ovoga puta nad Los Anđeles Klipersima – 122:109.

Dvojica srpski igrača dobila su šansu kod Klipersa, ali nisu blistali – Miloš Teodosić je na parketu proveo skoro 23 minuta, imao 6 poena i 3 asistencije, dok je Boban Marjanović za 12 minuta upisao 4 poena, 5 skokova i 1 asistenciju.

Sjajnu partiju u redovima gostiju pružio je Jusuf Nurkić koji je meč završio sa dabl-dabl učinkom (17p, 12sk, 4 rampe), najefikasnijie bio je Demijan Lilard sa 23 poena, dva više od Si-Džej Mekoluma i Morisa Harklsa.

Kod Klipersa se istakao Lu Vilijams sa 30 poena, dok je Herel dodao šest manje.

Ekipa Terija Stotsa treća je na tabeli Zapadne konferencije sa 44 pobede i 26 poraza, dok su Klipersi deseti sa skorom 37-32 i sledi im velika borba za plej-of. Glavni konkurenti biće im Denver Nagetsi koji imaju trijumf više, kao i spomenuta Minesota.