31.03.2018 u 02:04
0

DRAMA ZA KRAJ EVROLIGAŠKE SEZONE U BEOGRADU: Crveno-beli 5 sekundi pred kraj izjednačili, presudio Zvezdaš Dončić u poslednjoj sekundi!

Košarkaši Crvene zvezde dočekali su madridski Real u utakmici 29. kola Evrolige, i u veoma neizvesnoj završnici poraženi u pogotkom Dončića u poslednjoj sekundi (79:82).

Crveno-beli su želeli da se pobedom pred svojom publikom oproste od domaćeg terena kada je najjače evropsko klupsko takmičenje u pitanju, Real je imao motiv da pobedom obezbedi prednost domaćeg terena u top 8, pa je samim tim viđena jedna odlična, i na kraju vrlo neizvesna utakmica.

Gosti su vodili tokom čitavog meča do poslednje četvrtine, a onda su se crveno-beli potpuno razigrali, i na krilima svojih najvijača stigli do prvog vođstva, koje su polako počeli da ispuštaju pred sam kraj meča, ali je onda 5 sekundi pred kraj Omić svojim pogotkom poravnao rezultat.

Kada su svi već videli produžetke, Luka Dončić je izveo odličnu fintu, podigao se, a onda i pogodio za tri poena uz poslednjoj sekundi, i na taj način doneo pobedu svom timu

Najefikasniji u redovima Crvene zvezde su bili Alen Omić sa 25 poena, Džejms Feldin sa 18 i Dobrić Ognjen sa 12 poena.

U redovima gostiju su najraspoloženiji bili Dončić Luka sa 24 poena, Felipe Rejes sa 14 i Trej Tompkins sa 11 poena.

TOK MEČA

IV ČETVRTINA

40. minut – (79:82) KRAJ UTAKMICE U "PIONIRU"!

40. minut – (79:82) Sjajno su crveno-beli odradili poslednji napad koji je Omić završio laganim poenima, i izjednačili 5 sekundi pred kraj meča, ali je crveno-belima večeras presudio njihov navijač Luka Dončić pogotkom van linije 6,75 u poslednjoj sekundi

39. minut – (75:79) Promašio je Tompkins jedno slobodno bacanje i ostavio crveno-bele u životu, ali nakon toga u sledećem napadu zakucao i odveo svoj tim na plus 4 minut pre kraja

38. minut – (75:76) Tavares sa dva vezana koša vodi Real na plus 3, ali Omić na drugoj strani pogađa i smanjuje na minus 1

37. minut – (73:72) Tavares ponovo donosi prednost Realu, ali Feldin trojkom vraća prednost na Zvezdinu stranu

36. minut – (70:69) Sada su Madriđani u seriji od 5:0

35. minut – (70:64) Kakav zalet su uhvatili košarkaši Crvene zvezde, Feldin je ukrao loptu i poentirao za plus 6 i seriju od 13:0

33. minut – (66:64) Savršeno su crveno-beli otvorili poslednju četvrtinu, Zvezda nakon nesportskog faula Dončića i pogodaka Dobrića i Omića, dolazi do prvog vođstva na meču

32. minut(62:64) Zvezda prilazi na samo dva poena zaostatka nakon sjajnog otvaranja poslednje četvrtine i trojke Dobrića

III ČETVRTINA

30. minut – (57:64) KRAJ TREĆE ČETVRTINE!

27. minut – (50:57) Pokušao je Lesor brutalno da zakuca ali ga je Dončić sprečio u tome napravivši faul, ali je centar crveno-belih nije pogodio ni jedno bacanje, da bi Kozer u sledećem napadu pogodio za dva. Odmah nakon toga, Feldin je uzvratio trojkom

24. minut – (43:52) Real u sporijem tempu pravi razliku

22. minut (41:48) Luka Dončić je veoma raspoložen večeras, već je stigao do svog 19. poena, i odveo Real na plus 7

II ČETVRTINA

20. minut – (39:43) KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

17. minut – (35:41) Dobra energija Zvezde, Feldin je ubacio tri penala, pošto ga je Kerol faulirao pri šutu za tri poena, u narednoj akciji odlični Omić je poentirao, ali je kiksnuo potom Feldin koji je "prodao" loptu, a Bjelica napravio namernu ličnu nad Dončićem

15. minut – (30:35) Omić je vezao četiri poena, Feldin nakon sjajne krađe i kontre proigrao Dobrića, koji je to iskoristio i pogodio za seriju crveno-belih 6:0

14. minut – (24:35) Madriđani se sada odvajaju na plus 11 nakon nove trojke Tompkinsa, od koga je Omić stajao daleko, što je ovaj znao da iskoristi

12. minut – (22:29) Sudije su sada bespotrebno ušle u prvi plan, prvo nisu svirali faul za crveno-bele, a onda i jednu spornu situaciju odlučili u korist Reala, i tako stvorili nervozu kod navijača i domaćih igrača

I ČETVRTINA

10. minut – (20:27) KRAJ PRVE ČETVRTINE! Raspucali su se u poslednje četiri sekunde Feldina i Tompkinsa. Prvo je Feldin pogodio za tri i smanjio prednost Reala na četiri poena, ali je onda Tompkins gotovo sa pola terena u poslednjoj sekundi odgovorio na isti način

9. minut – (15:23) Košarkaši Reala deluju veoma sigurno, ne dozvoljavaju crveno-belima da se previše približe, a najraspoloženiji za sada u dresu gostiju je Luka Dončić

6. minut – (7:12) Sjajan potez Davidovca! Uhvatio je pod košem Reala promašaj Bjelice za tri poena, a onda uspeo da postigne koš uz faul, i to treći Tavaresa, što je sada veliki problem za gostujući tim

4. minut – (2:12) Zvezda do prvih poena stiže na isteku četvrtog minuta preko Ročestija

3. minut – (0:8) Dončić postiže trojku i odvodi svoju ekipu na plus 8

1. minut (0:4) Počela je utakmica u dvorani "Aleksandar Nikolić". Prvi napad na meču su imali košarkaši Reala, što je iskoristio Dončić i doveo odmah svoju ekipu u vođstvo,a onda nakon promašaja Zvezde poentirao i Tavares

– Pre početka meča, Nebojša Ilić je uručio Luki Dončiću, košarkašu Reala i velikom navijaču Crvene zvezde prigodan poklon na centru "Pionira".