14.04.2018 u 03:10
0

BUDUĆNOST DOLAZI DO PREDNOSTI U FINALNOJ SERIJI: Lesor promašio zicer za pobedu crveno-belih u prepunoj „Morači“! (VIDEO)

Košarkaši budućnosti došli su do prednosti u finalnoj seriji ABA Lige, nakon pobede u prepunoj "Morači" nad Crvenom zvezdom (78:77)

Bila je ovo veoma neizvesna utakmica, tokom celog njenog trajanja se igralo veoma čvrsto, a ni jedna ekipa nije uspela ni jednom da zabeleži dvocifrenu prednost.

Zvezda je vodila sve do 12 minuta pred kraj utakmice, a onda su se Podgoričani razigrali, i preuzeli kontrolu meča u svoje ruke.

Ipak, i pored svega toga, crveno-beli su se pitali za sve, imali poslednji napad, a nakon promašaja Feldina, Lesor je ostao sam ispod koša, i u poslednjoj sekundi promašio zicer koji bi doneo njegovom timu pobedu.

Najefikasniji u redovima domaćina su bili Gordić sa 17 poena, Nikolić sa 12, a Ivanović, Barović i Gibson su imali po 10.

Najefikasniji u redovima crveno-belih su bili Feldin sa 19 poena, Omić sa 18 i Ročesti sa 12.

Ukoliko Budućnost pobedi i u sledećoj utakmici, koja je na programu sutra od 21 čas, osvojiće titulu i plasam u Evroligu za narednu sezonu.

TOK MEČA

IV ČETVRTINA

40. minut – (78:77) KRAJ UTAKMICE U "MORAČI"! Budućnost dolazi do prednosti u finalnoj seriji od 2:1! Lesor je u poslednjoj sekundi promašio zicer koji bi doneo pobedu crveo-belim!

39. minut – (78:77) Feldin donosi izjednačenje nakon sjajne saradnje sa Bjelicom, a onda je ponovo Gordić pogađa jedno slobodno bacanje i donosi prednost svom timu

37. minut – (77:75) Velika drama u Podgorici, Budućnost vodi nakon poena Gordića

35. minut – (73:73) – Zvezda pravi seriju 6:0 nakon poena Enisa i stiže do izjednačenja

34. minut – (73:70) Lazić, Omić i Enis imaju po 4 lične greške što predstavlja problem za crveno-bele, a onda Dobrić pogađa za tri iz kornera

32. minut – (73:67) Tejlor Ročesti pogađa prvi u poslednjoj četvrtini i to za tri poena, ali onda na drugoj strani vraća Barović , a onda i Gordić pogađa trojku

III ČETVRTINA

30. minut – (68:64) KRAJ TREĆE ČETVRTINE VEOMA NEIZVESNE UTAKMICE U "MORAČI"!

28. minut – (57:62) Pogađa Lesor iz teške pozicije, a onda i Enis zakucava iz kontre

26. minut – (57:58) I dalje je razlika samo jedan koš razlike, a onda je sudija poništio trojku Feldina zbog faula Omića u napadu

25. minut – (55:56) Feldin se raspucao i održava prednost svoje ekipe, ali je nakon zakucavanja Nikolića Budućnost ponovo prišla na minus 1

23. minut – (51:53) Približava se sada Budućnost na samo jedan poen zaostatka nakon poena Nikolića sa penala

21. minut – (44:51) Omić otvara treću četvrtinu svojim poenima, a na drugoj strani isto to radi Nikolić

II ČETVRTINA

20. minut – (42:47) KRAJ PRVOG POLUVREMENA U "MORAČI"! Videli smo pravu rezultatsku klackalicu u prvih 20 minuta. Prednost se smenjivala sa jedne strane na drugu, da bi dva minta pred kraj poluvremena Feldin i Omić svojim poenima osigurali Zvezdi malo osetniju prednost, koju su i sačuvali do kraja poluvremena!

18. minut – (40:45) Feldin trećom trojkom na utakmici donosi Zvezdi plus 5, a onda i Gibson uzvraća istom merom i smanjuje prednost crveno-belih na samo dva poena, da bi Feldin četvrtom trojkom vratio +5

17. minut – (35:39) Zvezda nakon poena Lazića stiže prvi put do plus 4

15. minut – (35:35) Feldin pogađa sa 8 metara za novu prednost crveno-belih, a onda Lendri pogađa jedno slobodno bacanje i ponovo poravnava rezultat

14. minut – (32:32) Budućnost ponovo ide na +4 nakon poena Šehovića i Popovića, ali u sledećem napadu zakucava Omić i smanjuje prednost Budućnosti, a onda Omić pogađa uz faul, ali ne koristi slobodno bacanje

13. minut – (27:28) Lesor zakucava i donosi ponovo prednost crveno-belim

12. minut – (27:26) Petar Popović pogađa prvi u drugoj četvrtini. Enis trojkom u poslednjoj sekundi napada donosi novo izjednačenje Zvezdi, ali je onda nesportsku ličnu grešku napravio Davidovac, što je polovično iskoristio Ivanović

I ČETVRTINA

10. minut – (24:23) KRAJ PRVE ČETVRTINE U "MORAČI"!

9. minut – (24:18) Brutalna blokada Dobrića, ali je odmah u sledećem napadu Budućnost stigla do koša, a onda je Ivanović poenima sa linije penala odveo svoj tim na +6

7. minut – (17:18) Ročesti pogađa trojku i donosi prvu prednost Zvezdi večeras u "Morači"

6. minut – (16:15) Bjelica nakon faula ubacuje oba penala, a onda Gordić ponovo odmah uzvraća na drugoj strani dvojkom. Sjajno je Ročesti ostavio loptu za Feldina, a ovaj pogodio prvu trojku za Zvezdu večeras

4. minut – (14:8) Na jednoj strani Nikolić postiže poene, a Omić odmah u sledećem napadu uzvraća na isti način. Dolmen je prvi igrač koji večeras pogađa za tri poena, Ročesti pogađa za dva, ali je onda Šehović u sledećem napadu ubacio novu trojku za Budućnost. Nakon toga je zvezda zakasnila u rotaciji, što je iskoristio Nikolić

2. minut – (4:4) Počela je utakmica u "Morači". Prvi napad imaju crveno-beli, pokušao je Bjelica odmah za tri ali je promašio. Feldin je odmah nakon toga ukrao loptu, ali je i on promašio za tri, da bi Gordić solo prodorom doneo prednost Budućnosti. Omić zakucava i poravna rezultat, a onda uzvraća i Gibson. Bjelica dobrim potezom ponovo izjednačuje