parovi prijava happy zvezda prijava kviz happy talent šou

SPEKTAKL PRIPAO FRANCUSKOJ: "Trikolori" se plasirali u finale Svetskog prvenstva!

Reprezentacija Francuske je po treći put u istoriji uspela da se plasira u finale Svetskog prvenstva, pobedom nad sjajnom Belgijom od 1:0, na stadionu u Sankt Peterburgu.

Gol odluke postigao je Samuel Umtiti u 51. minutu nakon kornera.

Oni će sutra saznati ime rivala sa kojim će se sastati u nedelju, 15. jula na stadionu "Lužnjiki" u Moskvi, a to će biti pobednik iz duela Engleske i Hrvatske.

Francuska će treći put u istoriji biti učesnik završne predstave Svetskog prvenstva. Za sada "galski petlovi" imaju jedan trofej, osvojen 1998. godine na domaćem terenu, kada je kapiten bio Didije Dešan, sadašnji selektor...

Belgijanci su bili su ravnopravan rival, ali ipak nisu uspeli da postignu pogodak i pored nekoliko sjajnih šansi.

Njih sada očekuje utakmica za treće mesto

TOK MEČA:

II POLUVREME

90+6. minut - SVE JE GOTOVO U SANKT PETERBURGU! Francuzi su u finalu Svetskog prvenstva! Pobedu im je doneo Umtiti golom iz kornera!

90+3. minut - Dobar napad Francuza, Grizman je ostao sam na 16 metara ali je loše šutirao

90. minut - Grčevito se brane Francuzi, svi igrači su na svojoj polivini terena, ali Belgijanci nemaju ideju kako da ih napadnu. Sudija je utakmicu produžio za 6. minuta

86. minut - Iz igre je izašao i Matuidi a na terenu je Toliso

85. minut - Dešan je izveo Žirua, u igri je N'Zonzi.

81. minut - ŠANSA ZA BELGIJU! Sjajan udarac Vicel sa 20 metara, opalio je po lopti, ali je Loris bio na visini zadatka i uspeo nekako da odbrani i sačuva prednos svog tima

74. minut - Francuzi su se skroz orijentisali na odbranu gola. Belgijanci kruže, ali bez rešenja.

65. minut - ŠANSA ZA BELGIJU! Felaini je šutirao glavom sa 11 metara, ali za malo neprecizno.

60. minut -Prva izmena na utakmici. Izašao je Dembele a ušao Mertens

56. minut - ŠANSA ZA FRANCUSKU! Mbape je fantastično petom izbacio u šansu Žirua, koji opet nije dobro reagovao.

51. minut - GOOOOOOOL! Francuska vodi 1:0! Sjajno je Umtiti odreagovao nakon centaršuta iz kornera, bio najviši na prvoj stativi i maestralno savladao Kurtou

47. minut - Kao i prvo, i drugo poluvreme su Belgijanci krenuli konkretnije - Vicel je centrirao, a Lukaku glavom šutirao - pored gola.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme napadom Belgije

I POLUVREME

45+1. minut - KRAJ PRVOG POLUVREMENA U SANKT PETERBURGU! Francuzi su imalo dosta više šuteva 11:3, ali se čini da su Belgijanci imali zrelije šanse za gol

44. minut - Slobodan udarac za Francuze na 20 metara od gola Kurtoe. Loptu je namestio Grizman ali je pogodio samo živi zid, pa je propala ova šansa

39. minut - ŠANSA ZA FRANCUSKU! Mbape je izbacio Pavara samog pred golmana Belgije, bek "trikolora" je šutirao, a Kurtoa odbranom spasao svoju reprezentaciju.

38. minut - Iako se to ne bi moglo reći posmatrajući igru na terenu  Francuzi imaju daleko više šuteva - 7:3.

33. minut - Sada je pucao i Grizman - visoko preko gola.

31. minut - Grizman je izveo prekid, kratko do Pavara, koji je centrirao, a Žiru iz teške pozicije glavom šutirao - za malo pored gola.

28. minut - De Brujne je sa levog krila centrirao po zemlji, lopta je prošla Pavara i došla ispred gola, ali je Umtiti na vreme intervenisao.

22. minut - Loris spasava Francusku! Neverovatna odbrana nakon udarca Aldervajreld sa 15 metara

19. minut - Rasplamsala se sada utakmica! Azar je ponovo šutirao, ovaj put sa vrha šesnaesterca, lopta je išla u gol, ali je Varan u poslednjem trenutku postavio glavu i izbacio loptu u korner

18. minut - Pokušao je Matuidi sa 25 metara ali je to išlo pravo u Kurtou pa nije imao problema sa ovom loptom

16. minut - Sjajna prilika za Azara! Odlično ga je proigrao De Brujne, on je šutirao sa 13 metara iskosa, ali je taj pokušaj prošao zamalo pored leve stative Lorisovog gola

13. minut - Sjajan pokušaj kontra napada Francuza. Pogba je poslao odličnu loptu u dubinu, Mbape se upustio u svoj prepoznatljivi sprint, ali je Kurtao bio malo brži i uspeo da pokupi loptu ispred napadača Francuske

10. minut - Oprezan početak sa obe strane.

7. minut - Prvi korner na utakmici su imali Belgijanci ali ga je Čadli užasno izveo pa nije bilo nikakve pretnje po gol Francuza

1. minut - Počela je utakmica u Sankt Peterburgu. Početni udarac izveli su Francuzi