parovi prijava happy zvezda prijava kviz happy talent šou

HRVATSKA PRVI PUT U FINALU SVETSKOG PRVENSTVA: Kockasti u nedelju sa Francuskom za "BOGINJU"! (FOTO)

Fudbaleri Hrvatske plasirali su se po prvi put u istoriji u finale Svetskog prvenstva pobedivši u Moskvi na stadionu Lužnjiki Englesku 2:1 nakon produžetaka.

Golove za istorijski uspeh su postigli Perišić u 68. minutu i Mario Mandžukić u 101. minutu, dok je na drugoj strani bio precizan Tripije u drugom minutu.

Hrvatska se u nedelju sastaje sa Francuskom u borbi za prvaka sveta dok Englesku očekuje meč za treće mesto sa Belgijom.

TOK MEČA:

DRUGI PRODUŽETAK

124. minut - Kraj utakmice u Moskvi! Hrvati su se po prvi put plasirali u finale Svetskog prvenstva.

117. minut - Englezi ostaju sa igračem manje do kraja utakmice zbog povrede Megvajera.

114. minut - Korner za Hrvatsku, umesto Mandžukića na terenu je Ćorluka.

112. minut - Umesto Volkera na terenu je Vardi.

109. minut - GOOL! Mandžukić doneo prednost za Hrvatsku na asistenciju Perišića.

PRVI PRODUŽETAK

107. minut - Kraj prvog prvog produžetka.

106. minut - Velika šansa za Marija Mandžukića koji je šutirao sa 5 metara ali je Pikford nestvarnom intervencijom sačuvao svoj tim.

101. minut - Iz igre izlazi Rebić, ulazi Kramarić.

98. minut - Velika šansa za Englesku! Nakon kornera Džon Stons je bio najvisočiji u skoku i odlično šutirao glavom, ali je Šime Vrsajko uspao da izbaci loptu sa gol linije i spasi svoju ekipu.

97. minut - Teren napušta Henderson, umesto njega na zelenu površinu ulazi Daer.

96. minut - Žuti karton za Rebića.

91. minut - Počeo je prvi produžetak. Iz igre izlazi Jang, u igru je ušao Deni Rouz.

KRAJ REGULARNOG DELA UTAKMICE - 1:1 ENGLESKA - HRAVATSKA

90+3. minut - Kraj utakmice, sledi dva puta po 15. minuta produžetaka.

90+2. minut - Šut Kejna van okvira gola.

90+1- minut - Prekršaj nad Sterlingom.

84. minut -  Šansa za Hrvatsku, Perišić šutirao preko gola.

83. minut - Brozović je pronašao Mandžukića, koji se okrenuo u kaznenom prostoru i šutirao ka golu, Pikford odbranio.

79. minut - Engleska osam, a Hrvatska 12 šuteva.

76. minut - Hrvati su mnogo opasniji posle izjednačujućeg gola.

74. minut - Prva izmena na meču - Rašford umesto Sterlinga.

73. minut - Posle kornera, Brozović je pucao sa 18 metara - preko gola.

72. minut - STATIVA! Perišić je šutirao, lopta je pogodila stativu!

68. minut - GOOOL! Hrvatska izjednačila na 1:1 golom Perišića.

59. minut - Korner za Hrvatsku, dobra odbrana golmana Engleske.

57. minut - Strašan centaršut Tripijea, Kejn je krenuo glavom na loptu, ali je Lovren nogom uspeo na vreme da je ispuca.

55. minut - Žuti karton za Vokera, jer nije dozvolio Hrvatima da odmah izvedu aut.

48. minut - Žuti karton za Mandžukića.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

I POLUVREME

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 1:0 ZA ENGLESKU

42. minut - Zvižduci za Domagoja Vidu kad god primi loptu! Tako ga Rusi sa tribina "časte" za povike "Slava Ukrajini".

35. minut - Dobar napad Engleza, Dele Ali je proigrao Lingarda, koji je sa ivice šesnaesterca šutirao pored gola.

31. minut - Pokušaj Rebića sa 17, 18 metara - pravo u Pikforda.

30. minut - VELIKA ŠANSA ZA ENGLESKU! Kejn se našao sam pred Subašićem, ali je Srbin iz hrvatske reprezentacije ušao u šut najboljem strelcu Mundijala i odbranio. Kejn se ponovo dokopao lopte i neposredne blizine ponovo šutirao, i ponovo je Subašić, tada uz pomoć stative, spasao svoju mrežu.

23. minut - Novi pokušaj Perišića sa još veće udaljenosti. Lopta je završila daleko od gola Engleza.

19. minut - Pokušao je Perišić sa velike udaljenosti šutem po zemlji. Lopta je zakačila Tripijea i završila pored gola, ali sudija je pokazao gol-aut. Ovo je čak 16. šut Perišića na Mundijalu, po čemu je najopasniji igrač "vatrenih".

16. minut - Ponovo prete Englezi! Posle kornera sa desne strane, Megvajer je šutirao glavom, za malo neprecizno.

11. minut - Vođstvo im je dalo na samopouzdanju, Englezi deluju sigurnije u uvodu.

5. minut -  GOOOOOOL! 0:1 za ENGLESKU! Strelac je Tripije nakon prekida

1. minut - Sudija Čakir je dao znak da meč počne.

SASTAVI:

HRVATSKA: Subašić - Vrsaljko, Lovren, Vida, Strinić - Brozović - Perišić, Rakitić, Modrić, Rebić - Mandžukić.

ENGLESKA: Pikford - Voker, Stouns, Megvajer - Tripije, Lingard, Henderson, Dele Ali, Jang - Sterling, Kejn.