UMALO TRAGEDIJA: Povređena beba stara mesec dana u autobusu GSP-a!

Beba stara nekoliko meseci povređena je kada je u autobusu na liniji 23 u Beogradu u toku vožnje ispala iz kolica, javili su beogradski mediji.

Nesreća se dogodila sinoć oko 21 sat dok je autobus prolazio kroz Takovsku ulicu.

Dete je prevezeno u Urgentni centar, ali u Hitnoj pomoći nisu mogli da preciziraju stepen povreda.

Prema pravilniku GSP “Beograd”, Odlukom o javnom linijskom prevozu, članom 38, propisano je da putnik u vozilo javnog prevoza može uneti dečja kolica i drugi prtljag koji svojim dimenzijama i svojstvima ne ugrožava sigurnost putnika. Na ovu odluku naslanja se i Pravilnik o obavezama saobraćajnog osoblja GSP, kojim je propisano da putnik može unositi u vozilo sklopljena dečja kolica.

Prema pravilima, kolica treba da budu sklopljena, a deca u naručju. U GSP preporučuju roditeljima da ulaze na prednja vrata da bi im šofer pomogao, o čemu je Kurir već pisao u nekoliko navrata.

 

Izvor: Kurir
Foto: Arhiva

Pratite nas na društvenim mrežama

Preporučene vesti



Podeli novost

HappyTV

                   Nedelja 

04:30  Rano jutro
06:45  Dobro jutro Srbijo
09:00  Bolja zemlja
11:00  Prelo u našem sokaku
11:55  Vesti
12:05  Prelo u našem sokaku
12:55  Vesti
13:00  Prelo u našem sokaku
14:05  Čađava mehana
16:00  FILM
17:30  Telemaster
18:10  Glamur specijal
20:00  Vesti - Pregled nedelje
21:00  Sudbine
21:40  Čađava mehana
23:00  Novajlije - Izbacivanje
02:30  Posle ručka