parovi prijava happy zvezda prijava kviz happy talent šou

BEOGRAD NA VODI: Niče još 5 zgrada, metro šlag na tortu!

 

 Gradonačelnik Beograda Siniša Mali izjavio je da bi radovi na izgradnji beogradskog metroa mogli da počnu 2020. godine

Kako je istakao, prva linija će ići od Makiškog polja do Mirijeva.

"Šlag na tortu trebalo bi da usledi 2020. godine, kada bismo mogli da zabodemo prvi ašov za metro. Imamo para da završimo taj projekat i za razliku od Dragana đilasa ne planiramo da prva linija ide kroz Bulevar kralja Aleksandra, gde već sada postoji cela infrastruktura prevoza tramvaja i autobusa", rekao je Mali.

On je kazao da je prema istraživanjima najveći protok putnika od Makiškog polja a najopterećniji deo kod Sajma. 

"Prva linija će ići Makiš-Sajam-Trg Republike-Pančevački most-Karaburma-Mirijevo", naveo je Mali. 

Gradonačelnik Beograda rekao je i da će u narednih šest meseci u "Beogradu na vodi" početi da se gradi još pet velikih zgrada - dve stambene i tri poslovne zgrade. 

"Gradnja kule kreće u oktobru, šipovi su pobijeni, a sve je rađeno polako i studiozno zbog kompleksnosti terena, blizine reke", rekao je Mali.

 

 

B92.rs

Foto/arhiva

Preporučene vesti



Podeli novost

HappyTV

Utorak
04:30 Dobro jutro Srbijo
11:00 Parovi Live
11:55 Vesti
12:05 Parovi Live
12:55 Vesti
13:10 Parovi Live
14:05 Beni Afet serija
15:00 Parovi - Live
16:00 Posle rucka
17:00 Parovi Live
17:30 Telemaster
18:00 Kviz: Naslovna strana
18:30 UPOZNAJTE PAROVE
21:00 PROVODADZIJA
slede Parovi Live