parovi prijava happy zvezda prijava kviz happy talent šou

KAO U STARA VREMENA: Nesvakidašnji tramvaj danas krstari beogradskim ulicama! (foto)

 

Beograđani koji su danas prolazili potezom u blizini Tašmajdana, sa njegove gornje i donje strane, mogli su ekskluzivno da vide novo (staro) prevozno sredstvo u prestonici.

Naime, po šinama se kretao drveni tramvaj sa samo jednim vagonom koji su - vukli konji.

- Ne znam o čemu se radi, ali deluje stvarno interesantno - rekao je jedan stariji sugrađanin.

Misterija je, međutim, brzo razrešena. Na ovaj interesantan način GSP "Beograd" je odlučio da obeleži lep jubilej - 125 godina postojanja!

Najsrećniji Beograđani će biti u prilici tokom dana da se provozaju sa početne stanice u Tašmajdanskom parku.

Problem je što ima mesta samo za sedmoro-osmoro ljudi, pa je prvi krug bio rezervisan za gradske čelnike i nekoliko kamermana... Oni će prvi deo puta proći ovom kočijom-tramvajem, a drugi elektrubusom i tako na simboličan način označiti razvoj gradskog saobraćaja za prethodnih 125 godina.

Već na prvom semaforu došlo je i do manjih "tehničkih" problema pošto su konji bili prilično nemirni kada su morali da stanu.

 

Blic.rs
Foto: Arhiva/Facebook

Preporučene vesti



Podeli novost

HappyTV

Ponedeljak
04:30 Dobro jutro Srbijo
11:00 Parovi - live
11:55 Vesti
12:05 Parovi - live
12:55 Vesti
13:10 Parovi - live
14:05 Beni Afet serija
15:00 Parovi - live
16:00 Posle rucka
17:00 Parovi - live
17:30 Telemaster
18:00 Kviz: Naslovna strana
18:30 UPOZNAJTE PAROVE
19:55 Bingo
20:25 Cirilica
slede Parovi - live