Zatvorena birališta u Lučanima, Doljevcu, Kladovu i Kuli!

 

Biračka mesta na današnjim lokalnim izborima u Lučanima, Doljevcu, Kladovu i Kuli, zatvorena su večeras u 20 časova.

Na redovnim izborima u opštini Lučani učestvovalo je osam lista, a pravo glasa imalo je 16.483 birača.

Glasalo se na 43 biračka mesta, jednom više nego 2014. godine.

Prva na glasačkom listiću na izborima u Lučanima je lista Aleksandar Vučić - Zato što volimo Lučane i Dragačevo, druga je PUPS Milana Krkobabića, dok je treći Pokret obnove Kraljevine Srbije (POKS).

Četvrta lista je koalicija okupljena u Savezu za Srbiju, peta Vojislav Šešelj SRS, šesta Ivica Dačić - SPS, sedma je Grupa građana "Jedan tim" - Ivica Vukićević i osma je Jedinstvena Srbija Dragan Marković Palma.

Novi skupštinski saziv opštine Lučani nakon ovih izbora imaće 35 odbornika, što je za 10 manje nego do sada.

U Doljevcu, gde su vanredni izbori raspisani posle ostavke predsednika Gorana Ljubića, građani su birali 37 odbornika u lokalnoj skupštini.

Na izborima takmičilo se pet stranaka i jedna grupa građana: SNS, SPS, PUPS, Jedinstvena Srbija, SRS i Grupa građana "Za demokratski Doljevac".

Pravo glasa na izborima u Doljevcu imalo je 14.700 građana.

Na vanrednim lokalnim izborima na 31 biračkom mestu mogli su da glasaju i građani Kladova i to za 28 odbornika u lokalnom parlamentu. 

Prijavljene su četiri liste - SNS, SPS, PUPS i SRS, a pravo glasa imalo je nešto više od 22.300 gradana. 

U opštini Kula oko 36.000 birača moglo je da glasa na 40 biračkih mesta za izbor novog saziva lokalnog parlamenta, koji će imati 37 odbornika. 

Na izborima u Kuli učetvovalo je osam izbornih lista: Aleksandar Vučić - Zato što volim Kulu, SPS - Ivica Dačić, Pokret Kraljevine Srbije - Marko Košutić, Ruska stranka, Dušan Hajduković - Kekini principi, Pokret socijalista - Aleksandar Vulin, SRS - dr Vojislav Šešelj, PUPS - Milan Krkobabić i Grupa gradana "Kritična masa". 

 

Izvor: Tanjug
Foto: Twitter/rtv

Pratite nas na društvenim mrežama

Preporučene vesti



Podeli novost

HappyTV

Sreda
04:30 Rano jutro
06:45 Dobro jutro Srbijo
11:10 TOP SHOP
11:30 Kviz: Naslovna strana
11:55 Vesti
11:58 Parovi - Jutarnja kafica
12:55 Vesti
13:05 Parovi - Jutarnja kafica
14:15 Serija: Suze moje sestre
15:15 Posle ručka
17:30 Telemaster
18:05 Serija: Suze moje sestre
19:00 Upoznajte Parove
21:00 Parovi - Nominacije
02:30 Parovi - Live