parovi prijava happy zvezda prijava kviz happy talent šou

ZAPLENA NA GRANIČNOM PRELAZU PREŠEVO: Toalet autobusa krcat lekovima!

Carinici su na ulazu graničnog prelaza Preševo, u saradnji sa policijom, sprečili pokušaj krijumčarenja gotovo 22.000 tableta, mahom lekova za smirenje, po svemu sudeći namenjenih domaćem tržištu.

Prekršaj je otkriven juče kada je za kontrolu skenerom izdvojen makedonski autobus koji saobraća na redovnoj liniji Ohrid-Beograd. 

Na slici sa skenera uočene su nepravilnosti u toaletu autobusa, a detaljan pregled je pokazao da su sumnje carinika opravdane.

Utvrđeno je da se u toaletu nalazi više od deset velikih kesa sa preko 800 kutija različitih lekova koje su bile prekrivene garderobom i praznim vrećama, navodi se u saopštenju Uprave carina.

Među krijumčarenim lekovima preovladavaju lekovi za smirenje koji sadrže psihoaktivne supstance „Lexilium“, „Apaurin“, „Lorsilan“, a u nešto manjim količinama ima i drugih medikamenata, tableta „Fero-folic“, „Ataraex“, „Ditropan“, masti „Airol“ i „Emla“, kao i antibiotika u spreju „Vioplex-T“.

Kako se niko od putnika nije javio kao vlasnik skrivenog tovara, zaplenjeni lekovi i vozač autobusa predati su u dalju nadležnost policiji i tužilaštvu. 
 

 

Happytv.rs/Tanjug
Foto: Arhiva

Pratite nas na društvenim mrežama

Preporučene vesti



Podeli novost

HappyTV

Utorak
04:30 Rano jutro
07:00 Dobro jutro Srbijo
11:15 Parovi Jutarnja kafica
11:40 TOP - SHOP
11:55 Vesti
12:05 Parovi Jutarnja kafica
12:55 Vesti
13:05 Parovi Jutarnja kafica
14:00 Parovi - Live
15:30 Posle rucka
17:30 Telemaster
18:10 Kviz: Naslovna strana
18:35 Upoznajte Parove
21:00 Provodadžija
22:00 Parovi - Ispovesti
02:30 Parovi - Live