ZAPLENA NA GRANIČNOM PRELAZU PREŠEVO: Toalet autobusa krcat lekovima!

Carinici su na ulazu graničnog prelaza Preševo, u saradnji sa policijom, sprečili pokušaj krijumčarenja gotovo 22.000 tableta, mahom lekova za smirenje, po svemu sudeći namenjenih domaćem tržištu.

Prekršaj je otkriven juče kada je za kontrolu skenerom izdvojen makedonski autobus koji saobraća na redovnoj liniji Ohrid-Beograd. 

Na slici sa skenera uočene su nepravilnosti u toaletu autobusa, a detaljan pregled je pokazao da su sumnje carinika opravdane.

Utvrđeno je da se u toaletu nalazi više od deset velikih kesa sa preko 800 kutija različitih lekova koje su bile prekrivene garderobom i praznim vrećama, navodi se u saopštenju Uprave carina.

Među krijumčarenim lekovima preovladavaju lekovi za smirenje koji sadrže psihoaktivne supstance „Lexilium“, „Apaurin“, „Lorsilan“, a u nešto manjim količinama ima i drugih medikamenata, tableta „Fero-folic“, „Ataraex“, „Ditropan“, masti „Airol“ i „Emla“, kao i antibiotika u spreju „Vioplex-T“.

Kako se niko od putnika nije javio kao vlasnik skrivenog tovara, zaplenjeni lekovi i vozač autobusa predati su u dalju nadležnost policiji i tužilaštvu. 
 

 

Happytv.rs/Tanjug
Foto: Arhiva

Pratite nas na društvenim mrežama

Preporučene vesti



Podeli novost

HappyTV

Ponedeljak
04:30 Rano jutro
06:45 Dobro jutro Srbijo
11:10 TOP SHOP
11:30 Parovi - Jutarnja kafica
11:55 Vesti
11:58 Parovi - Jutarnja kafica
12:55 Vesti
13:05 Parovi - Jutarnja kafica
14:00 Parovi - Live
15:30 Posle ručka
17:30 Telemaster
18:30 Kviz: Naslovna strana
19:00 Upoznajte Parove
19:55 Bingo
20:30 Upoznajte Parove
21:00 Ćirilica 
23:00 Parovi - Žurka
02:30 Parovi - Live