parovi prijava happy zvezda prijava kviz happy talent šou

BOGATE VLAKNAMA: Lanene semenke za dobro zdravlje!

 

Semenke lana omiljena su namirnica ljudi koji vode računa o zdravoj ishrani, ipak, mnogi ne znaju da naše telo ne može u potpunosti da ih svari i da je za njih neophodna posebna priprema. Kako bismo iz njih izvukli ono najbolje, a pritom olakšali posao probavnom sistemu, pre konzumiranja potrebno ih je sameleti nagrubo ili bar izmrviti.

Mnoge zdrave materije u ovoj namirnici oksidiraju nakon mlevenja ili mrvljenja, pa bi ih zato trebalo pojesti u naredna 24 sata od pripreme.

Jedna supena kašika ovih semenki sadrži otprilike 1,8 g omega-3 masnih kiselina, a bogate su i antioksidansima i vlaknima. Snižavaju holesterol, smanjuju želju za konzumacijom šećera, dovode hormone u balans i pomažu u procesu mršavljenja.

Možemo ih dodavati raznim jelima poput ovsene kaše za doručak ili salate za ručak, sjajan su dodatak raznim smutijima, a mleveni lan pomešan sa jogurtom (2-3 kašike) odlično je pojesti ujutro na prazan želudac.

Kurir
Foto: Arhiva 

 

Pratite nas na društvenim mrežama

Preporučene vesti



Podeli novost

HappyTV

Cetvrtak
04:30 Rano jutro
06.45 Dobro jutro Srbijo
11:15 Letnji kamp - Buđenje
11:40 TOP - SHOP
11:55 Vesti
12:05 Letnji kamp - Live
12:55 Vesti
13:05 Letnji kamp - Live
14:00 Koreni
15:30 Posle ručka
17:30 Telemaster
18:10 Kviz: Naslovna strana
18:35 Upoznajte Parove
21.00 Srbija na dlanu
22:00 Letnji kamp - Moja priča
02:30 Posle ručka (R)