Izvor:
11.07.2017 u 23:30
0

VAŽNO OBAVEŠTENJE ZA DIJABETIČARE: Kako hrono ishrana utiče na nivo šećera u krvi!

Ako imate dijabetes, sigurno znate da izbor hrane koju ćete uneti u svoj organizam predstavlja ključni faktor u kontrolisanju i lečenju ove bolesti. Saznajte da li je program hrono ishrane, koji je za naše ljude kreirala doktorka Ana Gifing, dobar izbor za vas.

Čak trinaest godina doktorka Gifing sa velikim uspehom primenjuje svoj medicinski program usporavanja starenja, koji uključuje najnovija medicinska istraživanja i tehnologiju, kao i iskustva najboljih svetskih nutricionista, kako bi se zdravom ishranom što duže živelo.

Ishrana po programu koji je dizajnirala i razvila dr Ana, pomaže i u snižavanju nivoa šećera u krvi. Pod stučnim nadzorom njenog tima lekara i nutricionista mogu se za vrlo kratko vreme postići odlični rezultati kada je dijabetes u pitanju.

„Diabetes mellitus“ ili šećerna bolest je najčešća metabolička bolest savremenog doba. To je oboljenje u kome je nivo šećera (glukoze) u krvi iznad normalnih vrednosti, nastalog zbog smanjenog lučenja insulina ili zbog defekta u njegovom dejstvu. Nutricionisti imali su mnogobrojna iskustva i s pacijentima koji su uz pomoć ovakvog programa, smanjili doze lekova koje su uzimali, ili ih u nekim slučajevima, u potpunosti i isključili.

Rizik za pojavu šećerne bolesti je naročito visok kod osoba koje imaju masne naslage u predelu struka i stomaka, visok krvni pritisak i povišene vrednosti masnoće u krvi (holesterol, trigliceridi). Smanjenje težine, a pre svega masnih naslaga na stomaku je od vitalnog značaja za svakog ko ima ovaj zdravstveni problem.

Prema programu ishrane, oboleli od dijabetesa dnevni unos hrane treba da rasporede na tri obroka: doručak, ručak i večeru, sa ili bez užine. Hranu je potrebno uzimati u približno isto vreme. Ako se uzimaju tablete za dijabetes, užine nisu potrebne.

Najpogodnije vreme za merenje nivoa šećera u krvi je između 12 i 13 i oko 16 i 18 sati. Ukoliko su vrednosti šećera u krvi niže od 5mmol/l, potrebno je uvesti dve užine. Prva užina može biti slična doručku, a druga tokom popodneva (17 i 19 h) može se bazirati na voću i povrću. Voće bi trebalo birati prema glikemijskom indeksu (preporuka je da G.I. bude ispod 45 – jabuke, trešnje, višnje, jagode, šljive, grejpfrut…) i konzumirati ga svaki drugi ili treći dan.

Izvor: telegraf.rs
Foto: magicnobilje.com

PREUZMITE MOBILNE APLIKACIJE

Gledajte “Happy” kablovske kanale i to: “Moje happy društvo”, “Moj happy život”, “Moja happy zemlja” i “Moja happy muzika”.

Program se emituje kod kablovskih operatera “IrisTV” i “Supernova”, a možete ih pronaći na sledećim kanalima: “Moje happy društvo” - IrisTV / 171 ; Supernova / 71 | “Moj happy život” - IrisTV / 172 ; Supernova / 72 | “Moja happy zemlja” - IrisTV / 173 ; Supernova / 73 | “Moja happy muzika” - IrisTV / 174 ; Supernova / 74

Ostavite komentar

Unesite pojam i stisnite enter