17.11.2019 u 17:35
0

SRBIJA – UKRAJINA (2:2): „Orlovi“ posle velike borbe ipak idu u baraž za Euro 2020!

Reprezentacija Srbije završila je svoje učešće u kvalifikacijama za Euro 2020 remijem protiv Ukrajine 2:2.

Srbija je bolje otvorila drugi deo igre i povela novim pogotkom Mitrovića, ali su gosti uspeli da izjednače u samom finišu preko Besedina. U drugoj utakmici u grupi Portugal je slavio protiv Luksemburga rezultatom 2:0, a golove su postigli Bruno Fernandes i Kristijano Ronaldo.

"Orlovi" se sada okreću završnom turniru Lige nacija naredne godine.

KRAJ UTAKMICE

90+3 – GOL! Besedin poravnava rezultat i gasi svaku nadu Srbije za plasmanom.

90. minut – Nadoknada vremena je tri minute.

88. minut – Gosti prave treću izmenu. Šakov ulazi u igru umesto Malinovskog. Ronaldo duplira prednost Portugala, sve manje nade za Srbiju.

84. minut – Kolarov dobija žuti karton.

82. minut – Poslednja izmena u selekciji Srbije. Milinković-Savić menja Radonjića.

77. minut – Dvostruka izmena kod gostiju. Iz igre su izašli Cigankov i Kovalenko, a umesto njih na terenu su sada Besedin i Šepelijev.

76. minut – Milivojević ulazi u igru umesto Nemanje Maksimovića. U Luksemburgu i dalje nema promene rezultata.

72. minut – Nova velika šansa za Mitrovića. Tadić sjajno pronalazi centarfora Fulama, kome Pjatov ovoga puta brani udarac.

69. minut – Izmena u ekipi Srbije. Gaćinović ulazi u igru umesto Ljajića.

66. minut – Srbija se nije povukla iako je povela, što je za pohvalu. Naši fudbaleri stoje dobro na terenu i zasluženo vode.

62. minut – Tadić je pokušao da pronađe Radonjića, međutim Matvijenko je sjajno reagovao i sprečio je krilnog napadača Marseja da uđe u stopostotnu šansu.

60. minut – Srbija je ponovo uspostavila dominaciju na sredini terena ali je sada i odbrana kompaktnija, a najistaknutiji je Milenković.

56 minut – GOL! Mitrović vraća prednost Srbiji! Nova asistencija za Tadića i čak 34. gol u nacionalnom dresu za Mitrovića, kome sada prvi strelac na večnoj listi Stjepan Bobek beži samo četiri pogotka.

51. minut – Ponovo Ljajić sa velike udaljenosti, ali opet preko gola.

48. minut – Nastavljaju se problemi u zadnjoj liniji. Jarmolenko je vrlo raspoložen za igru.

DRUGO POLUVREME

Fudbaleri Srbije su dobro otvorili susret pogotkom u devetom minutu sa bele tačke kada je Tadić rutinski matirao Pjatova, ali novi veliki propust u odbrani i pogodak Jaremčuka donosi poravnanje rezultata i sve manje šanse za plasman na Euro 2020.

POLUVREME

45. minut – Sudija Bobi Maden je susret produžio za minut.

39. minut – Bez prave prilike u Beogradu ali zato Portugal vodi golom Bruna Fernandesa. "Orlovima" su šanse za plasman sada svedene na minimum.

34. minut – Radonjić dobija javnu opomenu.

32. minut – GOL! Roman Jaremčuk poravnava rezultat. Posle centaršuta sa desne strane, Jaremčuk je bio sam između dvojice srpskih defanzivaca i udarcem glavom poslao loptu u mrežu.

27. minut – Ljajić je pokušao sa velike udaljenosti ali je bio neprecizan.

23. minut – Najbolja prilika za goste u dosadašnjem toku utakmice. Rajković je sjajno intervenisao, ušao je Jaremčuku u noge, ali se lopta odbila do Jarmolenka, koji je imao otvoreni šut i gotovo prazan gol, a pogodio je stativu.

20. minut – Jarmolenko je pokušao ali je Rajković bio dobro postavljen.

18. minut – Ukrajinci se polako oslobađaju pritiska i igraju sve bolje.

14. minut – Dominacija naše reprezentacije u posedu. Tadić diktira tempo u napadu.

13. minut – Nova šansa za Srbiju. Mitrović je šutirao, lopta se odbila do Tadića, koji je bio neprecizan sa peterca.

12. minut – Ukrajina upućuje prvi šut. Jarmolenko je gađao ali pored gola.

9. minut – GOL! Srbija vodi pogotkom Tadića sa bele tačke.

8. minut – Tadić je šutirao, lopta je pogodila Matvijenka u ruku, pa je sudija Bobi Maden pokazao na belu tačku.

5. minut – Čini se da je Srbija bolje otvorila utakmicu.

POČETAK UTAKMICE

Fudbalska reprezentacija Srbije od 15 časova na stadionu "Rajko Mitić" igra utakmicu poslednjeg kola kvalifikacija za prvenstvo Evrope protiv selekcije Ukrajine.

Selektor Ljubiša Tumbaković opredelio se za nekoliko promena u svom sastavu pa će "orlovi" izaći u sastavu:

Rajković – Milenković, Maksimović, Rodić, Kolarov – Gudelj, Nemanja Maksimović – Tadić, Radonjić, Ljajić – Mitrović